Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

Ostatnia szansa na zgłoszenie nominacji do Nagrody im. Janusza A. Zajdla!

Trafiliście w ubiegłym roku na jakąś fantastyczną w każdym tego słowa znaczeniu perełkę literacką? Macie ostatnią szansę, by nominować ją do Nagrody im. Janusza A. Zajdla. Jeszcze tylko do niedzieli 31 marca możecie oddawać głosy na najlepsze polskie opowiadania i powieści 2018 roku!

Nagroda im. Janusza A. Zajdla, nominacje, pyrkon literatura Czym jest Nagroda im. Janusza A. Zajdla?

Nagroda im. Janusza A. Zajdla to najstarsze i najbardziej prestiżowe wyróżnienie przyznawane przez czytelników polskiej fantastyki. Na przestrzeni lat otrzymały ją takie gwiazdy rodzimej sceny literackiej jak Jacek Dukaj, Andrzej Sapkowski, Robert Wegner czy Rafał Kosik. Kto dostanie ją w tym roku? Wszystko w Waszych rękach.

Jak głosować?

Głosy możecie oddawać poprzez formularz na stronie www.zajdel.art.pl do końca marca. Pamiętajcie jednak, że regulamin pozwala na nominowanie maksymalnie 5 ulubionych powieści i opowiadań 🙂 Stworzyliście już w głowie kompletną listę? Świetnie, zapraszamy do głosowania.

Jeżeli jednak macie pamięć złotej rybki i nie możecie przypomnieć sobie, co takiego ostatnio czytaliście, inni fani literatury spieszą z pomocą. Tutaj znajdziecie spis świetnych powieści i opowiadań, które ukazały się w ubiegłym roku. Oczywiście możecie zgłosić też coś spoza listy – jeśli trafiliście na inną fantastyczną pozycję, którą można zaliczyć do szeroko rozumianej fantastyki, śmiało wpisujcie ją w swoich nominacjach.

GŁOSUJ

Kiedy ogłoszenie wyników?

Zwycięzcy wyłaniani są dwuetapowo. Z Waszych zgłoszeń wybierana jest lista 5 (zazwyczaj) najlepszych utworów w danej kategorii, a następnie uczestnicy Ogólnopolskiego Konwentu Miłośników Fantastyki Polcon podejmują ostateczną decyzję. Listę utworów nominowanych do Zajdla poznacie w sobotę 27 kwietnia na Pyrkonie, a zwycięzców na Polconie 2019, który w tym roku odbędzie się w dniach 8-11 sierpnia w Białymstoku.

Awatar autora

O autorze

Magda Walczak

Filolog z przypadku, leń z natury. Jeśli nie musi, to piechotą nie chodzi, ale ujdzie w tłoku. Zdarza się, że coś jej chodzi po głowie, chociaż nigdy przed 9 rano. Za to jej miłość do seriali przechodzi ludzkie pojęcie. Lubi chadzać swoimi ścieżkami, mimo że radzą jej raczej pójść po rozum do głowy.