Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl
GościeGuests Kup bilet

Poznajcie bardów nadchodzącego Pyrkonu! Znamy laureatów konkursu na Pyrkonową Piosenkę!   

Misja dla bardów została zakończona pełnym sukcesem, a my – wraz z Orkiestrą Miasta Poznania – wyłoniliśmy najlepszych z najlepszych! Jesteście ciekawi, kim są autorzy zwycięskich zwrotek Pyrkonowej Piosenki? 

Zadanie nie było łatwe! 

Trzeba przyznać, że stojące przed naszymi dzielnymi śmiałkami zadanie nie należało do najłatwiejszych. Musieli bowiem stworzyć zwrotki do Pyrkonowej Piosenki, która podczas Pyrkonu 2024 zabrzmi w wykonaniu Orkiestry Miasta Poznania. Radosną i twórczą swobodę ograniczało jednak kilka wytycznych, których nasi bardowie musieli przestrzegać, aby wpasować się w przygotowany podkład muzyczny. 

Prosimy zatem o oklaski dla odważnych bardów. Laureatami konkursu są:

  • Kacper “Iron” Gronowski
  • Aleksandra „Conifer” Południewska
  • Barbara Kozłowska

Zwycięzcom ogromnie gratulujemy! 

Trzeba przyznać, że nasi bardowie stanęli na wysokości zadania! W krótkich wersach udało im się zawrzeć to, co w Pyrkonie kochamy i co czyni tę imprezę niepowtarzalną: nieskończone możliwości zawarcia nowych znajomości, niezliczone atrakcje i atmosferę, której nie doświadczysz nigdzie indziej. 

Pyrkonowa Piosenka zostanie wykonana po raz pierwszy podczas koncertu Orkiestry Miasta Poznania na nadchodzącym Pyrkonie, jednak jeśli chcecie nauczyć się jej słów i podśpiewywać ją razem z nami, to… 

… tutaj znajdziecie TEKST PIOSENKI oraz ZAPIS NUTOWY ZE SŁOWAMI

Słowo Pyrkonowicza, że już nie możemy doczekać się chwili, w której usłyszymy wykonanie tej pieśni po raz pierwszy!

Awatar autora

O autorze

Martyna Halbiniak

Twierdzi, że nie śpi, bo sen jest świetnym substytutem kawy dla ludzi, którzy mają nadmiar wolnego czasu. Jest też zdania, że czekolada nie pyta - ona po prostu rozumie. Wieczna studentka z wrodzoną niechęcią do dorosłości, bo lubi się ze swoim wewnętrznym nerdem... tfu, dzieckiem. Z zapałem godnym lepszej sprawy przetwarza kawę na literki. Lubi rodzynki w serniczku i cynamon w jabłeczniku.