Festiwal Fantastyki 13-15.06.2025 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

Najlepsza para designerów gier w Polsce, czyli Katarzyna i Marcin Kuczyńscy gośćmi Pyrkonu 2022!

Coraz częściej zdarzają się pary, które wspólnie spędzają czas grając. A co w przypadku, gdy granie w gry od najmłodszych lat przeradza się w ich tworzenie? Oto przed wami jedna z takich par: Katarzyna i Marcin Kuczyńscy!

Ona, pasjonatka gier komputerowych od lat 90-tych, game designerka w CD Projekt Red podczas prac przy „Wiedźminie” i „Wiedźminie 2” oraz sędzina polskiej edycji Game Chef 2017. Autorka artykułów w starej „Magii i Mieczu” oraz opowiadań w magazynie „Science Fiction”. Jako część dwuosobowego teamu napisała i wydała gry fabularne „Poza Czasem”, „Armie Apokalipsy” i „Defiant”. Jest również autorką gry „Reimagined: Fanfic RPG”. Zapalona graczka, Mistrzyni Gry oraz game designerka. Uwielbia tworzyć, dzielić się swoimi pomysłami i poznawać nowe rzeczy.

Oraz on, finalista pierwszej edycji 200 Word RPG Challenge, niegdysiejszy organizator wilkołaczych konwentów „Kłakon” w Warszawie oraz prowadzący podcast „Dogranocka”.

Wspólnie napisali gry fabularne „Poza Czasem” i „Armie Apokalipsy” w ramach tworzonego przez nich wydawnictwa Menhir, a następnie „Defiant RPG”, już jako Game Machinery, gdzie Marcin jest odpowiedzialny za stronę wizualną tych przedsięwzięć.

Odwiedźcie nas i przekonajcie się na własne oczy, jak współpracują oraz co ciekawego opowiedzą o swoich dokonaniach oraz planach na przyszłość!

Awatar autora

O autorze

Bartosz Kupajczyk

Człowiek Stacjonarny. CEO własnego łóżka. Gdybym miał powiedzieć, co cenię w życiu najbardziej, powiedziałbym, że spanie 16h na dobę.