Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

Ambasadorka pomorza, autorka powieści trudnych – Anna Sakowicz odwiedzi Pyrkon 2022!

Strefa Dziecięca przedstawia kolejną gościnię! Szukajcie jej prelekcji podczas tegorocznego festiwalu!

Nasza gościni napisała niespełna 20 powieści, w których w lekki sposób pokazuje trudne sprawy, miesza humor z powagą i wzruszeniem, ale zawsze jest blisko spraw kobiet. Dzieciom w książkach opowiada o lenistwie, o Alzheimerze, ale też zabiera je w świat przygód wiewiórki Julii. Niedługo ukaże się jej książka dla czytelników w wieku 9-12 lat na temat wojny i miłości do książek, autorka przeniesie bohaterów z wojennego Gdańska do Krainy Nienapisanych Książek.

Anna Sakowicz to absolwentka filologii polskiej oraz edukacji filozoficznej i filozofii na Uniwersytecie Szczecińskim oraz edytorstwa współczesnego na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Książka „Listy do A. Mieszka z nami Alzheimer” otrzymała nagrodę główną w konkursie Komitetu Ochrony Praw Dziecka, a Międzynarodowa Biblioteka Młodzieżowa w Monachium wpisała książkę na listę Białych Kruków. Dodatkowo powieść nominowana była do nagrody IBBY. Prawa do tłumaczenia kupiły wydawnictwa hiszpańskie i rosyjskie. W 2021 roku otrzymała tytuł Ambasadorki Kultury Pomorza.

Awatar autora

O autorze

Bartosz Kupajczyk

Człowiek Stacjonarny. CEO własnego łóżka. Gdybym miał powiedzieć, co cenię w życiu najbardziej, powiedziałbym, że spanie 16h na dobę.