Festiwal Fantastyki 13-15.06.2025 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

Bywali pojedynczo, bywali w duecie. Teraz czas na trio! Kyrcz-Walczak-Mikołajczyk, trzech pisarzy jak trzech muszkieterów!

Blok Literacki nie pozostaje w tyle i również zaprasza na spotkania ze znakomitymi osobistościami: Kazimierzem Kyrczem Jr., Michałem Walczakiem i Kornelem Mikołajczykiem. 

Kazimierz Kyrcz Jr

Kazimierz Kyrcz Jr to były policjant, obieżyświat, globtroter, niekiedy także redaktor, publicysta oraz pisarz. Praca w policji pomogła mu wejść w świat zbrodni i opisać go od środka. Opublikował wiele książek w różnych duetach, a także zbiory opowiadań „Femme fatale” i „Okruchy mroku” oraz powieści „Podwójna pętla”, „Dziewczyny, które miał na myśli”, „Chłopcy, których kochano za mocno” i „Kobiety, które nienawidzą”. Niebawem księgarskie półki szturmować będą „Mężczyźni w potrzasku” oraz piąta odsłona redagowanej przez niego antologii grozy, wydawanej w serii „City”.

Michał Walczak

Michał Walczak – anglista, muzyk, tekściarz a także członek grupy filmowej Attic Film Productions. Jego debiut pisarski w 2014 roku doprowadził w końcu do współpracy z Kazimierzem Kyrczem Jr., co zaowocowało licznymi opowiadaniami opublikowanymi w czasopismach („Pocisk”, „Fantom” czy „EleWator”), jak również licznych antologiach: „City3”, „Maszyna – Antologia Horroru Industrialnego”, „2017. Antologia współczesnych polskich opowiadań”, „Licho nie śpi”, „Zwierzozwierz – Charytatywna antologia o zwierzętach”, „Iron Tales”.

Kornel Mikołajczyk

Kornel Mikołajczyk, czyli ostatni z naszego trio to uzdolniony pisarz szeroko rozumianej fantastyki. Jego książka „Deus Ex Machina. Człowiek, który zniknął” wydana dwa lata temu była jednym z dzieł nominowanych do nagrody Książka Roku 2020 w kategorii Science Fiction. Dziś Kornel jest zaangażowany we współtworzenie wspomnianej wcześniej piątej odsłony antologii grozy „City”.

Całą trójkę będziecie mogli spotkać i posłuchać na prelekcjach Bloku Literackiego już w czerwcu!

Awatar autora

O autorze

Bartosz Kupajczyk

Człowiek Stacjonarny. CEO własnego łóżka. Gdybym miał powiedzieć, co cenię w życiu najbardziej, powiedziałbym, że spanie 16h na dobę.