Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl

Jesteś w grze czy w realu? Żyjesz czy jednak tylko udajesz? Wszystkiego dowie się Gamedec, a wraz z nim jego autor – Marcin Sergiusz Przybyłek

Wirtualne światy mogą być przepełnione pięknem, urzekającą historią, wspaniałymi krajobrazami, muzyką, jakiej nigdzie indziej nie można doświadczyć. Jednakże mogą być również pełne krwi, zbrodni, brudu i podłości. Torkil Aymore, czyli bohater serii „Gamedec”, stworzonej przez naszego następnego gościa Marcina Sergiusza Przybyłka, kroczy zarówno po realnym, jak i wirtualnym świecie, próbując rozwikłać zagadki detektywistyczne.

Jako że światy wirtualny i rzeczywisty przeplatają się na Pyrkonie dość mocno, to mamy wielkie szczęście, że autor „Gamedeca” będzie w tym roku razem z nami! Marcin Przybyłek, bo to jego mamy na myśli, to zarówno pisarz, jak i konsultant gier komputerowych oraz planszowych. Na podstawie jego sagi „Gamedec” została już wydana gra planszowa, a ostatnio została wydana gra komputerowa, którą stworzyło katowickie Anshar Studios.

Jeżeli jeszcze nie widzieliście, to przed spotkaniem z naszym gościem koniecznie sprawdźcie jedną z naszych prelekcji Pyrkonline: część 1, część 2, część 3.

Poza cyklem o detektywie w świecie wirtualnym Marcin stworzył także dylogię „Orzeł Biały”, gdzie w sposób lekko prześmiewczy w estetykę postapokalipsy wprowadził osoby, które zgłosiły się podczas naboru ogłoszonego przez autora oraz zaproponowały cechy postaci. Dodatkowo umieścił tam liczne osoby z fandomu oraz niektórych polskich pisarzy fantastyki.

Możecie śmiało wypatrywać naszego gościa na prelekcjach Bloku Literackiego!

Awatar autora

O autorze

Bartosz Kupajczyk

Człowiek Stacjonarny. CEO własnego łóżka. Gdybym miał powiedzieć, co cenię w życiu najbardziej, powiedziałbym, że spanie 16h na dobę.