Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

Zaczarujemy Was na Pyrkonie! Anna Jankowiak – znana jako Wiedźma od wiedzy – będzie kolejną gościnią Strefy Naukowej!

Interesują Was czarownice i ich historia? A może ciekawią Was archetypy bogiń i bohaterek oraz adaptacja ich motywów we współczesności? W takim razie musicie odwiedzić Strefę Naukową i prelekcję Anny Jankowiak – Wiedźmy od wiedzy.

Wiedźma od wiedzy – kim jest? 

Autorka zdjęcia: Anna Poturalska @poturalafotografia

Anna Jankowiak – znana w sieci jako Wiedźma od wiedzy – to archeolożka, naukowczyni, publicystka oraz blogerka. W swoich badaniach naukowych skupia się na dawnych kulturach i ich adaptacji we współczesnym świecie, zwłaszcza w propagandzie nazistowskiej. 

To jednak nie wszystko! Anna Jankowiak bada także historię czarownic i osób zajmujących się magią oraz postrzeganie ich w kulturach i epokach, ze szczególnym uwzględnieniem starożytności, wczesnego średniowiecza oraz nowożytnych procesów o czary. 

Ważne miejsce w jej badaniach zajmują także archetypy bogiń i bohaterek oraz adaptacja tych motywów we współczesności.

Nie może Was zabraknąć!

Jeśli jesteście zainteresowani tym, co Wiedźma od wiedzy ma do zaprezentowania podczas tegorocznego Pyrkonu, to koniecznie musicie odwiedzić Strefę Naukową i dać się jej zaczarować! 

A tymczasem zajrzyjcie na jej Facebooka oraz Instagrama i zostawcie po sobie ślad!

Awatar autora

O autorze

Martyna Halbiniak

Twierdzi, że nie śpi, bo sen jest świetnym substytutem kawy dla ludzi, którzy mają nadmiar wolnego czasu. Jest też zdania, że czekolada nie pyta - ona po prostu rozumie. Wieczna studentka z wrodzoną niechęcią do dorosłości, bo lubi się ze swoim wewnętrznym nerdem... tfu, dzieckiem. Z zapałem godnym lepszej sprawy przetwarza kawę na literki. Lubi rodzynki w serniczku i cynamon w jabłeczniku.