Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl

Krzysztof Poznański, twórca kanału NaukowoTV, kolejnym gościem Strefy Naukowej! 

Jeśli sądzicie, że nauka jest trudna i nudna, to niezawodny znak, że jeszcze nie trafiliście na kanał NaukowoTV! Na tegorocznym Pyrkonie pojawi się jego twórca – Krzysztof Poznański! 

Kim jest Krzysztof Poznański?

Od 2013 roku zajmuje się popularyzacją nauki na swoim kanale YouTube – Naukowo TV, gdzie opublikował już przeszło 400 pasjonujących filmów o kosmosie, Ziemi czy niesamowitych stworzeniach. Znajdziecie tam również materiały, które pokazują, ile prawdy jest w animacjach oraz jakie błędy popełnili twórcy znanej serii filmów o dinozaurach – „Jurassic World”. Czy kogoś zaskakuje, że kanał ma już niemal 190 tysięcy subskrybentów, a wyświetlenia materiałów Krzysztofa liczone są w dziesiątkach tysięcy?

Zainteresowania Krzysztofa krążą głównie wokół nauk o Ziemi (geografii, paleontologii, geologii oraz astronomii). Jego celem jest uświadomienie, że można uczyć się i rozwijać swoją wiedzę w interesujący sposób – eksperymentami myślowymi czy doświadczeniami. W tym celu prowadzi liczne warsztaty, wykłady oraz prelekcje, na których udowadnia, że nauka nie musi być nudna.

Krzysztof Poznański uczestniczył także w tworzeniu jednej z największych w kraju platform edukacyjnych dla uczniów. W 2022 wydał zaś swoją debiutancką książkę „Dinozaury i wielkie ssaki”!

Krzysztof Poznański na Pyrkonie

W Strefie Naukowej Krzysztof udowodni Wam, że nauka może być fascynująca, a wiedzę można przekazać w ciekawy i porywający sposób. Jeśli chcecie się przekonać o tym na własnej skórze, to koniecznie przyjdźcie na jego prelekcje, na której opowie Wam między innymi o wymarłych potworach morskich!

Koniecznie spotkajcie się z nim na Pyrkonie! A wcześniej odwiedźcie jego kanał na YouTube Naukowo TV oraz profil na Facebooku!

Awatar autora

O autorze

Martyna Halbiniak

Twierdzi, że nie śpi, bo sen jest świetnym substytutem kawy dla ludzi, którzy mają nadmiar wolnego czasu. Jest też zdania, że czekolada nie pyta - ona po prostu rozumie. Wieczna studentka z wrodzoną niechęcią do dorosłości, bo lubi się ze swoim wewnętrznym nerdem... tfu, dzieckiem. Z zapałem godnym lepszej sprawy przetwarza kawę na literki. Lubi rodzynki w serniczku i cynamon w jabłeczniku.