Przeskocz do treści
Instagram Twitter Facebook Search Arrow right YouTube Sign In Sign Out Register User Print Arrow left Logo Date Slogan PL Slogan EN Discord
Strona główna » Blog » News » Mikołaj Kołyszko – twórca Podcastu Religioznawczego – po raz kolejny będzie gościem Pyrkonu!

Mikołaj Kołyszko – twórca Podcastu Religioznawczego – po raz kolejny będzie gościem Pyrkonu!

Strefa Naukowa wyciąga kolejnego asa z rękawa. Na tegorocznym Pyrkonie znów zagości twórca Podcastu Religioznawczego – Mikołaj Kołyszko. Tego zdecydowanie nie możecie przegapić.

Mikołaj Kołyszko – kim jest? 

Mikołaj Kołyszko

Mikołaj to nie tylko religioznawca, ale również założyciel Podcastu Religioznawczego, w którym stara się omawiać fascynujące zjawiska religijne w możliwie najbardziej obiektywny i bezstronny sposób. Jest także autorem książki Groza jest święta, horror-komediowej gry paragrafowej Dziady, część V. Dziady, które nie spieprzają oraz szamanistycznej serii gamebookowej Tajemne Oblicze Świata.

Gdyby tego było mało, to współpracował także z takimi czasopismami, jak: “OkoLica Strachu”, “Magazyn Histeria” oraz portalami Polter.pl, Valkiria.net i Wiadomości24.pl. Jest również byłym redaktorem naczelnym portalu CzytajPL.pl, Wydawnictwa Wielokrotnego Wyboru oraz Magazynu „Masz Wybór”. Mikołaj piastuje też funkcję osobistego researchera mistrza kryminałów retro – Marka Krajewskiego. Został wyróżniony tytułem Dziennikarza Obywatelskiego 2013 Roku.

Mikołaj Kołyszko na Pyrkonie

Na tegorocznym Pyrkonie Mikołaj pojawi się z trzema prelekcjami, które zainteresują wielu z Was, drodzy Pyrkonowicze. Pierwsze z jego wystąpień – “Niewygodna prawda o egzorcyzmach Anneliese Michel – najgłośniejszych egzorcyzmach w dziejach” – z pewnością zaciekawi wszystkich chcących dowiedzieć się czegoś więcej na temat historii, która stała się inspiracją dla trzech filmów fabularnych: “Egzorcyzmów Emily Rose”, “Anneliese: The Exorcist Tapes” oraz “Egzorcyzmów Anneliese Michel”. 

Także dwie pozostałe prelekcje będą związane z tematem opętań i egzorcyzmów. Mikołaj Kołyszko przybliży Wam to, co nauka naprawdę mówi o opętaniach oraz opowie o egzorcyzmach w judaizmie, islamie i buddyzmie. 

Jeśli więc interesuje Was to zagadnienie, to koniecznie odwiedźcie Strefę Naukową i posłuchajcie prelekcji naszego gościa. Wcześniej możecie zajrzeć na jego Instagrama oraz Facebooka (koniecznie zostawcie po sobie ślad!), gdzie znajdziecie wiele ciekawych informacji.

Twierdzi, że nie śpi, bo sen jest świetnym substytutem kawy dla ludzi, którzy mają nadmiar wolnego czasu. Jest też zdania, że czekolada nie pyta - ona po prostu rozumie. Wieczna studentka z wrodzoną niechęcią do dorosłości, bo lubi się ze swoim wewnętrznym nerdem... tfu, dzieckiem. Z zapałem godnym lepszej sprawy przetwarza kawę na literki. Lubi rodzynki w serniczku i cynamon w jabłeczniku.


Komentarze