Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl

Mikołaj Kołyszko – twórca Podcastu Religioznawczego – po raz kolejny będzie gościem Pyrkonu!

Strefa Naukowa wyciąga kolejnego asa z rękawa. Na tegorocznym Pyrkonie znów zagości twórca Podcastu Religioznawczego – Mikołaj Kołyszko. Tego zdecydowanie nie możecie przegapić.

Mikołaj Kołyszko – kim jest? 

Mikołaj Kołyszko

Mikołaj to nie tylko religioznawca, ale również założyciel Podcastu Religioznawczego, w którym stara się omawiać fascynujące zjawiska religijne w możliwie najbardziej obiektywny i bezstronny sposób. Jest także autorem książki Groza jest święta, horror-komediowej gry paragrafowej Dziady, część V. Dziady, które nie spieprzają oraz szamanistycznej serii gamebookowej Tajemne Oblicze Świata.

Gdyby tego było mało, to współpracował także z takimi czasopismami, jak: “OkoLica Strachu”, “Magazyn Histeria” oraz portalami Polter.pl, Valkiria.net i Wiadomości24.pl. Jest również byłym redaktorem naczelnym portalu CzytajPL.pl, Wydawnictwa Wielokrotnego Wyboru oraz Magazynu „Masz Wybór”. Mikołaj piastuje też funkcję osobistego researchera mistrza kryminałów retro – Marka Krajewskiego. Został wyróżniony tytułem Dziennikarza Obywatelskiego 2013 Roku.

Mikołaj Kołyszko na Pyrkonie

Na tegorocznym Pyrkonie Mikołaj pojawi się z trzema prelekcjami, które zainteresują wielu z Was, drodzy Pyrkonowicze. Pierwsze z jego wystąpień – “Niewygodna prawda o egzorcyzmach Anneliese Michel – najgłośniejszych egzorcyzmach w dziejach” – z pewnością zaciekawi wszystkich chcących dowiedzieć się czegoś więcej na temat historii, która stała się inspiracją dla trzech filmów fabularnych: “Egzorcyzmów Emily Rose”, “Anneliese: The Exorcist Tapes” oraz “Egzorcyzmów Anneliese Michel”. 

Także dwie pozostałe prelekcje będą związane z tematem opętań i egzorcyzmów. Mikołaj Kołyszko przybliży Wam to, co nauka naprawdę mówi o opętaniach oraz opowie o egzorcyzmach w judaizmie, islamie i buddyzmie. 

Jeśli więc interesuje Was to zagadnienie, to koniecznie odwiedźcie Strefę Naukową i posłuchajcie prelekcji naszego gościa. Wcześniej możecie zajrzeć na jego Instagrama oraz Facebooka (koniecznie zostawcie po sobie ślad!), gdzie znajdziecie wiele ciekawych informacji.

Awatar autora

O autorze

Martyna Halbiniak

Twierdzi, że nie śpi, bo sen jest świetnym substytutem kawy dla ludzi, którzy mają nadmiar wolnego czasu. Jest też zdania, że czekolada nie pyta - ona po prostu rozumie. Wieczna studentka z wrodzoną niechęcią do dorosłości, bo lubi się ze swoim wewnętrznym nerdem... tfu, dzieckiem. Z zapałem godnym lepszej sprawy przetwarza kawę na literki. Lubi rodzynki w serniczku i cynamon w jabłeczniku.