Przeskocz do treści
Instagram Twitter Facebook Search Arrow right YouTube Sign In Sign Out Register User Print Arrow left Logo Date Slogan PL Slogan EN Discord
Strona główna » Blog » News » Znamy kolejnego gościa Strefy Literackiej! Paweł Majka odwiedzi Pyrkon! 

Znamy kolejnego gościa Strefy Literackiej! Paweł Majka odwiedzi Pyrkon! 

Gościem Strefy Literackiej na Pyrkonie 2023 będzie znany i ceniony pisarz, dziennikarz oraz pracownik mediów, Paweł Majka. Nie możecie przegapić fantastycznej okazji do spotkania z nim!

Paweł Majka – kim jest? 

Paweł Majka, Pyrkon 2020, Festiwal Fantastyki Pyrkon

Urodził się 2 czerwca 1972 roku w Krakowie, gdzie nadal mieszka. Jego debiutanckie opowiadanie ukazało się w 1987 roku, gdy miał zaledwie piętnaście lat. Niestety, na kolejną próbkę jego twórczości musieliśmy poczekać aż do 2006 roku, do opowiadania w wydanej przez Fabrykę Słów antologii Tempus Fugit.

Dotychczas opublikował między innymi: Dzielnicę obiecaną (pierwszą polską powieść w świecie Uniwersum Metro 2033) oraz jej kontynuację Człowiek obiecany. Na swoim koncie ma także takie powieści jak: Pokój Światów, Niebiańskie pastwiska, Wojny przestrzeni, Berserka, Jedyne, Berserk: Spowiednik oraz dwa tomy Czerwonych żniw, pisanych razem z Radosławem Rusakiem.

Paweł Majka – nagrody

W 1987 roku zajął trzecie miejsce w Konkursie Literackim Złota Ostroga, organizowanym przez pismo młodzieżowe Świat Młodych.

Czterokrotnie nominowany był do Nagrody im. Janusza Zajdla (opowiadanie Grewolucja, powieści: Pokój Światów, Niebiańskie Pastwiska, Wojny Przestrzeni). Trzykrotnie otrzymał nominacje do Nagrody im. Jerzego Żuławskiego. Pokój Światów i Niebiańskie Pastwiska otrzymały nagrodę główną zaś Wojny Przestrzeni zdobyło srebrne wyróżnienie.

Paweł Majka prywatnie

Lubi czytać, chociaż obecnie książki rywalizują o jego uwagę z grami wideo (przede wszystkim z cRPG) oraz filmami i serialami. Gdyby miał stworzyć listę swoich ulubionych autorów fantastyki, z pewnością znaleźliby się na niej: Roger Zelazny, Dan Simmons, Neal Stephenson i Glen Cook. Oraz wielu innych, bo byłaby to długa lista.

Twierdzi, że nie śpi, bo sen jest świetnym substytutem kawy dla ludzi, którzy mają nadmiar wolnego czasu. Jest też zdania, że czekolada nie pyta - ona po prostu rozumie. Wieczna studentka z wrodzoną niechęcią do dorosłości, bo lubi się ze swoim wewnętrznym nerdem... tfu, dzieckiem. Z zapałem godnym lepszej sprawy przetwarza kawę na literki. Lubi rodzynki w serniczku i cynamon w jabłeczniku.


Komentarze