Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

Edward James Olmos – admirał Adama z „Battlestar Galactica” na Pyrkonie 2022!

Prawie 30 lat kariery aktorskiej, wiele niezapomnianych ról w filmach i serialach, i ta jedna, która sprawiła, że Edward James Olmos jest rozpoznawany przez fanów sci-fi na całym świecie. W tym roku admirał William Adama, główna postać serii „Battlestar Galactica” odwiedzi Festiwal Fantastyki Pyrkon. Tego spotkania nie możecie ominąć!

Długa droga do aktorskiej sławy

Edward James Olmos jest człowiekiem wielu talentów. W młodości był zaangażowanym baseballistą, grał również na pianinie, co stało się dla niego wrotami do wielkiej kariery. W czasie studiów grał w klubach muzycznych. Aby poprawić jakość swoich występów, zaczął uczęszczać na zajęcia z aktorstwa. Tam doznał olśnienia i postanowił zająć się graniem na pełen etat.

Oprócz „Battlestar Galactiki” Edward James Olmos zagrał także m.in w „Blade Runnerze”, „Narcos” i „Dexterze.”. Do tego podkładał również głos postaciom z „Drogi do El Dorado” oraz „Coco”. 

Jeśli jesteście fanami science-fiction, lub po prostu chcecie spotkać jedną z ekranowych legend, to spotkanie z Olmosem jest jednym z tych, które koniecznie musicie zaznaczyć w Pyrkonowym kalendarzu!

Awatar autora

O autorze

Mateusz Cholewa