Festiwal Fantastyki 13-15.06.2025 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

Adam Koebel pierwszym gościem strefy fabularnej

Roll20, Twitch, Youtube – Adam Koebel to Mistrz Gry, który działa na wielu platformach i polach fantastyki oraz wykorzystuje wszystkie możliwe sposoby na popularyzowanie gier fabularnych.

roll20, pyrkon, gość, strefa fabularna, rpg, dungeon world, dungeon master, mistrz gry, adam koebel

Adam Koebel jest osobą zaangażowaną w liczne międzynarodowe projekty

Pierwszy gość pyrkonowej Strefy Fabularnej jest współtwórcą wielokrotnie nagradzanej gry fabularnej Dungeon World, a także stałym bywalcem rozmaitych, poświęconych erpegom kanałów na Twitchu i Youtubie. Jako naczelny Mistrz Gry zespołu transmitowanych online sesji, zrzeszonych pod nazwą RollPlay, oraz oficjalny MG współpracujący z platformą Roll20.net, Adam Koebel poprowadził setki godzin niezwykłych przygód i kampanii rpg. Nie jest mu straszne ani fantasy, ani science-fiction – przyłożył rękę do powstania takich serii, jak Nebula Jazz, Far Verona, Court of Swords, the Burning Wheel i Tomb of Annihilation.

Nie ogranicza się jednak tylko do pełnienia roli Mistrza Gry. Adam Koebel chętnie dzieli się swoją wiedzą ze światem, regularnie udzielając przez internet erpegowych porad wszystkim, którzy ich potrzebują. Tym razem zrobi to na żywo – na Festiwalu Fantastyki Pyrkon 2019.

Awatar autora

O autorze

Joanna Dziedzic

Jako dziecko zagubiła się w fantasy jak Alicja w Krainie Czarów i niczym Obieżyświat postanowiła zwiedzić wszystkie fantastyczne krainy. Kolekcjonuje książki jak Flash mandaty za prędkość. Optymistyczna jak Kłapouchy, energiczna jak Garfield z nutą gramatyki Yody. Nienawidzi zimna jak Anakin piasku, a pająki kocha równie mocno co Ron Wesley. Żeby przeczytać i obejrzeć wszystko co jej się marzy, musiałaby żyć tak długo, jak Legolas. Z tego powodu od wielu lat bezskutecznie próbuje zostać elfem. foto: Makove Love