Festiwal Fantastyki 13-15.06.2025 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

Adam Przechrzta kolejnym Gościem Strefy Literackiej!

Strefa Literacka coraz bardziej się rozkręca, pozostaje nam więc tylko zdradzić Wam kolejnego literackiego Gościa! Pyrkon odwiedzi Adam Przechrzta, polski pisarz ceniony w środowisku fantastycznym, którego dzieła cieszą się niesłabnącą popularnością. Jest autorem wielu serii powieściowych, między innymi: Demony, Materia Prima, Depozytariusza Chorągwi Archanioła czy Materia Secunda, a także jednotomowych dzieł. I to właśnie on pojawi się na Pyrkonie!

Poznajmy Adama Przechrztę

To historyk, doktor nauk humanistycznych, pedagog, autor artykułów na temat historii, walki nożem i okinawskiego karate. Interesuje się działaniami służb specjalnych. Jako pisarz zadebiutował w 2006 roku, od tego czasu w Fabryce Słów wydał szesnaście powieści oraz zbiór opowiadań. Co więcej, jest laureatem Nagrody Literackiej im. Jerzego Żuławskiego, w 2014 roku otrzymał Srebrne Wyróżnienie za „Gambit Wielopolskiego”.

Zwolennik czytania przy jedzeniu. Czytuje wszystko, od podręczników pszczelarstwa, poprzez literaturę głównonurtową i fantastyczną, aż po romanse dla pań. Te ostatnie przeważnie w poczekalni u dentysty. Marzy o świętym spokoju.

To jak, już nie możecie się doczekać spotkania z Adamem Przechrztą?

Awatar autora

O autorze

Agnieszka Mróz

Osoba pogrążona we własnych myślach, którą tylko nieliczni potrafią zrozumieć. Kocha książki, mangi i anime. Czytanie rozbudziło w niej miłość do pisania. Bujna wyobraźnia i uwielbienie fantastyki doprowadziły do tego, że chce zyskać moc kreowania nowych światów, w których można spotkać ulubionych bohaterów.