Festiwal Fantastyki 13-15.06.2025 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

Adam Wieczorek w Strefie Fabularnej!

Grono prelegentów zapraszanych Strefy Fabularnej cały czas się powiększa! Dołącza do niego także Adam Wieczorek.

Zew Cthulhu, „Engarde”, Dni Fantastyki i nie tylko, czyli czym zajmuje się Adam

adam wieczorek strefa fabularna pyrkon Z RPG jest związany od 27 lat, z czego 25 poświecił na Zew Cthulhu – stworzył dziesiątki poradników i przygód do tego sytemu. Pisał do „Magii i Miecza”, a także magazynów „Portal” i „Gozoku” oraz serwisu Nowa Gildia, gdzie zajmował się grami fabularnymi, planszowymi i literaturą fantastyczną. Pracował jako redaktor naczelny pisma konsolowego „Engarde”, przez lata był też organizatorem wrocławskich Dni Fantastyki. Obecnie, jako redaktor merytoryczny, jest zaangażowany w prace nad nowym polskim wydaniem Zewu Cthulhu, na co dzień zaś pracuje jako dziennikarz parentingowy w portalu Interia.pl

W nielicznych wolnych chwilach nagrywa pogadanki Cthulhowe na kanał Naczelny Cthultysta, a także pisuje bloga Tata Potwora.

Jest wielkim miłośnikiem Egiptu.

Awatar autora

O autorze

Magda Walczak

Filolog z przypadku, leń z natury. Jeśli nie musi, to piechotą nie chodzi, ale ujdzie w tłoku. Zdarza się, że coś jej chodzi po głowie, chociaż nigdy przed 9 rano. Za to jej miłość do seriali przechodzi ludzkie pojęcie. Lubi chadzać swoimi ścieżkami, mimo że radzą jej raczej pójść po rozum do głowy.