Festiwal Fantastyki 13-15.06.2025 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

Blok Literacki w natarciu! Aneta Jadowska na Pyrkonie!

Stworzyła kilka alternatywnych miast i wiele intrygujących postaci, zaś na Pyrkonie zasili skład Bloku Literackiego. Kto? Aneta Jadowska!

Aneta Jadowska na Pyrkonie!

Aneta Jadowska, Pyrkon, Pyrkon 2019, Fantastyczne Miejsce Spotkań, Blok Literacki

Fot. Marcin Okoniewski

Thorn, Trójprzymierze, Wars i Sawa. Aneta Jadowska wykreowała kilka różnych, alternatywnych miast, do których mogą się dostać wyłącznie ci obdarzeni przez naturę drobiną magii. Mało tego! Stworzyła pełnokrwiste postacie i nie zawahała się przed postawieniem ich w obliczu trudnych do rozwiązania problemów.

Autorka 14 książek, trzech fantastycznych serii: heksalogii o przygodach Dory Wilk, zakończonej w zeszłym roku trylogii o Nikicie, trylogii o toruńskim Szamanie oraz kryminału rozpoczynającego kryminalny cykl z akcją osadzoną w Ustce, a także zbiorów opowiadań – „Ropuszki”oraz „Dynia i jemioła”.

Na początku marca ukazała się antologia „Harda Horda”, w której pojawiło się jej opowiadanie!

Awatar autora

O autorze

Martyna Halbiniak

Twierdzi, że nie śpi, bo sen jest świetnym substytutem kawy dla ludzi, którzy mają nadmiar wolnego czasu. Jest też zdania, że czekolada nie pyta - ona po prostu rozumie. Wieczna studentka z wrodzoną niechęcią do dorosłości, bo lubi się ze swoim wewnętrznym nerdem... tfu, dzieckiem. Z zapałem godnym lepszej sprawy przetwarza kawę na literki. Lubi rodzynki w serniczku i cynamon w jabłeczniku.