Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl

Atrakcje Strefy Filmowo-Serialowej – dzięki nim możecie wkroczyć do świata kina!

Jeśli zastanawialiście się, jak to jest stanąć za lub przed kamerą i odkryć tajemnice świata kina, Strefa Filmowo-Serialowa odpowie na Wasze pytania! Atrakcje zaplanowane na tegoroczny Pyrkon prezentują się wprost fantastycznie! Poniżej przedstawiamy najciekawsze punkty programu, których możecie oczekiwać w tym roku! A będzie się działo, gdyż Strefa Filmowo-Serialowa pięknie się rozrosła – atrakcje będą się odbywały nie w jednej, a w dwóch salach!

Jacy aktorzy (również dubbingowi) zawitają do Strefy Filmowo-Serialowej?

Jedno jest pewne, w tym roku Pyrkon odwiedzą znamienici aktorzy zarówno z Polski, jak i z odleglejszych zakątków świata. 

Przyleci do nas Tom Wlaschiha, aktor znany z seriali takich jak “Gra o Tron” i “Stranger Things”. Grane przez niego postacie Człowieka bez twarzy i strażnika więziennego Enzo z miejsca podbiły serca widzów i przyniosły Tomowi ogromną popularność! My już nie możemy się doczekać, by posłuchać Toma i dowiedzieć się, jak wyglądała praca na planie tworzonych z takim rozmachem seriali. 

Z kolei spotkanie z Victorem Dorobantu, artystą-iluzjonistą znanym z roli Rączki w hitowym serialu „Wednesday”, będzie idealnym punktem programu dla wszystkich tych, których interesuje nietuzinkowa artystyczna ekspresja. Victor zdradzi co nieco o pracy przy serialu reżyserowanym przez samego Tima Burtona. W końcu odegranie tak ekspresyjnej postaci za pomocą tylko jednej dłoni to nie lada wyzwanie. A Victor sprostał mu perfekcyjnie! 

Z polskich aktorów przybędzie zaś do nas Maciej Musiał, którego każdy z nas kojarzy z serialu „Rodzinka.pl”! Maciej nie ogranicza się do pracy tylko przy polskich produkcjach. Ma na koncie role w cieszących się ogromną popularnością serialach takich „Wiedźmin” i „1899”. Jeśli chcecie zapytać go, jak pracuje się na planie wielkich netflixowych produkcji, będzie ku temu idealna okazja! 

Dla wszystkich tych, którzy interesują się dubbingiem, także mamy coś w zanadrzu. Na Pyrkonie pojawią się Joanna Kudelska, Jonasz Tołopiło, Marcin Łabno i Aleksander Orsztynowicz-Czyż – aktorzy podkładający głosy głównym bohaterom Harrego Pottera. Festiwal odwiedzą także Marta Dobecka i Maksymilian Bogumił, którzy opowiedzą o rolach Biedronki i Kota „Miraculous. Biedronka i Czarny Kot. Film”. Będzie o czym posłuchać!

Jakie jeszcze atrakcje w Strefie Filmowo-Serialowej?

Tych natomiast, których interesuje praca nie przed, a za kamerą, ucieszy obecność na Pyrkonie cenionych polskich twórców filmowych, znanych ze współpracy z największymi serwisami filmowymi, w tym Netflixem! O powstaniu pierwszych polskich horrorów typu slasher, czyli “W lesie dziś nie zaśnie nikt” i “Ostatniej wieczerzy” opowiedzą ich twórcy – Mirella Zaradkiewicz i  Bartek Kowalski. Pierwszy z tych filmów będzie można zresztą obejrzeć w kinie plenerowym. Tymczasem Marek Walczyk, nagradzany twórca efektów specjalnych, podzieli się szczegółami pracy nad serialem “Wielka woda”. A gdybyście nadal czuli niedosyt, wszyscy oni wraz ze wszechstronnym filmowcem Stanisławem Mąderkiem wezmą udział w panelu poświęconym właśnie efektom specjalnym.

Nie samymi spotkaniami z filmowcami żyje Strefa Filmowo-Serialowa – w planie mamy jeszcze wiele innych świetnych punktów programowych! Wśród nich znajdą się prelekcje najpopularniejszych polskich YouTuberów filmowych – “Brody z Kosmosu”, “Język Filmu” oraz “Napisy Końcowe”!  Z kolei w ramach konkursu Animator Bez Selekcji będziecie mieli możliwość nie tylko obejrzeć świetne filmy krótkometrażowe, ale także poprzez głosowanie ułatwić najlepszemu z nich drogę do zdobycia OSCARA!

Będzie się działo!

Awatar autora

O autorze

Agnieszka Mróz

Osoba pogrążona we własnych myślach, którą tylko nieliczni potrafią zrozumieć. Kocha książki, mangi i anime. Czytanie rozbudziło w niej miłość do pisania. Bujna wyobraźnia i uwielbienie fantastyki doprowadziły do tego, że chce zyskać moc kreowania nowych światów, w których można spotkać ulubionych bohaterów.