Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl
GościeGuests Kup bilet

Larpowo w Strefie Fabularnej – Bartosz „Zioło” Zioło kolejnym Gościem Bloku Larpowego

Bartosz „Zioło” Zioło od dziecka uwielbiał spędzać swój wolny czas grając w gry wideo. Z czasem jego zainteresowanie zmieniło się w prawdziwą pasję i dzisiaj pracuje jako twórca larpów. Jest jednym z wielu gości Strefy Fabularnej, która chętnie podzieli się swoimi spostrzeżeniami.

„Zioło” – w wieku 3 lat zagrał w swoją pierwszą grę

W 1989 roku i był to „Pong” na specjalnie dedykowanej pod niego konsoli podłączonej do czarno-białego telewizora marki „Rubin”. Od tamtej pory bezustannie i nieprzerwanie nazywa siebie graczem. Uzależniony od gier wideo, zna zasady ponad stu planszówek, w rpg grał już w podstawówce. Szczególnie umiłował sobie jednak larpy.

Obecnie ich tworzenie jest jego źródłem utrzymania (pracuje np. przy głośnym „The Witcher School”). Prowadził scenariusze na zagranicznych festiwalach – w Czechach, Danii i Norwegii. Propagator jeepformów, wolnej formy i ogólnie nowatorskich rozwiązań. Jego artykuły pojawiają się w publikacjach i magazynach związanych z tą tematyką. Współorganizator festiwali fantastycznych „Inne Sfery”, larpowych „Hardkon” oraz pierwszej w Polsce konferencji larpowej „Kola”. Wielokrotny sędzia na konkursach larpowych (w tym pięciokrotnie na „Złotych Maskach” na Pyrkonie). Posiada własny arcadeowy automat do gier, lubi słabe filmy i dobre piwo.

Awatar autora

O autorze

Paulina Kotlorz

Lubię kocyk, herbatę, kotki i czekoladę.