Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl
GościeGuests Kup bilet

Beata Dranikowska – psycholog, ekopsycholog i miłośniczka fantastyki – kolejnym gościem Strefy Naukowej!

Jeśli myślicie, że – parafrazując klasykę – “las, jaki jest, każdy widzi”, to może się okazać, że nie dostrzegacie tego, co może nam zaoferować natura. O tym (i o wielu innych rzeczach związanych z lasami!) opowie Wam w Strefie Naukowej Beata Dranikowska! 

Beata Dranikowska – kim jest? 

Beata Dranikowska jest psychologiem i na co dzień prowadzi własną firmę szkoleniową. W spektrum jej zainteresowań znajduje się psychologia jungowska oraz praca ze snami. Zajmuje się także ekopsychologią – ukończyła kursy związane z lasoterapią i nieustannie rozwija się w tym kierunku. 

Prywatnie jest miłośniczką fantastyki (z Pyrkonem związana od 20 lat!) oraz prawdziwym nature-freakiem. Jak sama twierdzi: lubi magię, podróże i kolor czerwony. 

Beata Dranikowska na Pyrkonie! 

Beata poprowadzi w Strefie Naukowej prelekcję pt. “Magia lasu z perspektywy naukowej – czyli co każdy z nas tak naprawdę może odnaleźć w lesie?”, na której wyjaśni, że las jest o wiele bardziej złożonym dziełem natury, niż mogłoby wydawać się na pierwszy rzut oka. 

Opowie także o tym, jak wiele do zaoferowania w kwestii zdrowia, samopoczucia, a nawet terapii i duchowości mają lasy oraz poruszy kwestię bogatej symboliki im przypisywanej (do tego stopnia, że niektórzy łączą go nawet z naszą podświadomością!). 

Jeśli więc chcecie dowiedzieć się komu las można przepisać na receptę, czym jest shinrin-yoku, co oznacza gdy śni się las i dlaczego las jest w każdej porządnej baśni (albo horrorze), to serdecznie zapraszamy Was do Strefy Naukowej na prelekcję Beaty!

Awatar autora

O autorze

Martyna Halbiniak

Twierdzi, że nie śpi, bo sen jest świetnym substytutem kawy dla ludzi, którzy mają nadmiar wolnego czasu. Jest też zdania, że czekolada nie pyta - ona po prostu rozumie. Wieczna studentka z wrodzoną niechęcią do dorosłości, bo lubi się ze swoim wewnętrznym nerdem... tfu, dzieckiem. Z zapałem godnym lepszej sprawy przetwarza kawę na literki. Lubi rodzynki w serniczku i cynamon w jabłeczniku.