Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

Blok filmowo-serialowy na Pyrkonie. Musicie tam być!

W tym roku na Festiwalu Fantastyki Pyrkon po raz kolejny będzie można spotkać wiele osób związanych zarówno z tym dużym, jak i z tym małym ekranem. Nie zabraknie rozpoznawalnych twarzy, postaci oraz głosów. Poniżej znajdziecie, co w bloku filmowo-serialowym oferuje tegoroczny Pyrkon:

Edward James Olmos, Pyrkon 2020, Festiwal Fantastyki Pyrkon

Niewątpliwie największą gwiazdą tegorocznego Pyrkonu jest Edward James Olmos. Wśród członków fandomu najbardziej zapadł w pamięć dzięki roli admirała Williama Adamy z serialu „Battlestar Galactica”. Miłośnicy science-fiction mogli go także zapamiętać z roli, która zagrał w kultowym „Blade Runnerze”. Edward James Olmos jest znany także z bardziej współczesnych produkcji takich jak „Dexter” czy „Narcos”. 

O tym, jak wyglądała praca na planie „Battlestar Galactica” i nie tylko będziecie mogli zapytać Olmosa w trakcie spotkania autorskiego zaplanowanego na festiwalową sobotę o godzinie 13:30 w Sali Ziemi. Tuż po spotkaniu o 14:30 w strefie foto w pawilonie 15 będzie mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z aktorem, a o 17:00 w sali autografów zgarnąć jego podpis.

Jeśli nie uda wam się zdążyć na sesję foto i autografów w sobotę to nic straconego! Edward Olmos będzie ponownie w strefie foto w niedzielę o godzinie 12:00 i w sali autografów tego samego dnia o godzinie 13:00

Miłośnicy horror powinni koniecznie zaklepać sobie piątek o godzinie 19:30. To właśnie wtedy w sali filmowo-serialowej odbędzie się spotkanie autorskie z Heleną Mańkowską, polską aktorką, która użyczyła swojej twarzy Lady Dimitrescu z Resident Evil Village. Postać rumuńskiej wampirzycy przyniosła jej międzynarodowe uznanie i ogromną liczbę fanów na całym świecie.

W sobotę o 15:30 Helena Mańkowska będzie rozdawała autografy, a już o 17:30 będziecie mieli szansę na wyjątkową fotografię z Lady Dimitrescu!

Od prawie dziesięciu lat wspólnie tworzą filmy i choć nie trafiają one do kin, to trzymają najwyższy, hollywoodzki poziom! Grupa Filmowa Darwin, czyli Jan Jurkowski i Marek Hucz po raz kolejny na Pyrkonie opowiedzą o tym, jak wyglądała ich droga od szkoły aktorskiej do odnoszącego sukcesy kanału na YouTubie. Jeśli będziecie chcieli dowiedzieć się jak powstawały produkcje G.F. Darwin to wpadnijcie na spotkanie autorskie, zaplanowane na sobotę 14:30 w Dużej Auli. Jeśli liczycie na autograf od któregoś z członków Grupy, to powinniście zapisać sobie godzinę 17:00, również w sobotę. Tego samego dnia o 18:30 z kolei Marek i Jan będą dla was dostępni w strefie foto.

W trakcie tegorocznego Pyrkonu przygotowaliśmy także gratkę dla wszystkich miłośników dubbingu. W niedzielę o 12:30 na Dużej Auli zaplanowaliśmy Wielki panel dubbingowy! W trakcie tego punktu programu, współprowadzonego razem z Natalią Litwin z kanału „Widzę Głosy”, usłyszycie na żywo najznamienitszych aktorów głosowych i reżyserów dubbingu polskiej sceny. Wśród zaproszonych gości czekają na was: Joanna Kudelska (Hermiona Granger), Mateusz Narloch (Spider-Man), Marcin Franc (Jaskier, Aladyn), Michał Klawiter (Han Solo, Cahir), Bartek Wesołowski (Spider-Man, reż. Arcane), oraz Jan Aleksandrowicz (Aquaman, reż. Rick i Morty).

Awatar autora

O autorze

Mateusz Cholewa