Festiwal Fantastyki 13-15.06.2025 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

Blok Literacki nie próżnuje. Rafał Kosik będzie gościem Pyrkonu!

Mamy świetną informację dla wszystkich wielbicieli fenomenalnej serii „Felix, Net i Nika”! Z nieskrywaną przyjemnością ogłaszamy, że na tegorocznym Pyrkonie pojawi się doskonale znany Wam z poprzednich edycji Festiwalu Rafał Kosik. 

Człowiek wielu pasji i talentów!

Rafał Kosik to człowiek, który poza literaturą, ma jeszcze szereg innych zainteresowań – pasjonują go nowe technologie, socjologia, ale również motoryzacja. Jest pisarzem, publicystą, scenarzystą, a jakby tego było mało, to również wydawcą. Na swoim koncie ma już niemal trzydzieści książek dla dorosłych, w tym takie powieści jak: Mars, Vertical, Różaniec oraz Kameleon. Spod jego pióra wyszły również serie przeznaczone dla młodszego czytelnika – cykl  „Felix, Net i Nika” oraz „Amelia i Kuba”.

Twórczość Rafała została wyróżniona licznymi nagrodami, m.in. Nagrodą Literacką im. Jerzego Żuławskiego, Nagrodą im. Janusza A. Zajdla, nagrodą Książka Roku Polskiej Sekcji IBBY oraz Nagrodą Małego Donga. Książki autora zyskały wielbicieli nie tylko w Polsce, są bowiem tłumaczone na niemiecki, czeski, węgierski, litewski, rosyjski oraz ukraiński, zatem grono jego czytelników jest naprawdę imponujące.

A więc z kim widzimy się w kolejce po autograf Rafała? 

Awatar autora

O autorze

Martyna Halbiniak

Twierdzi, że nie śpi, bo sen jest świetnym substytutem kawy dla ludzi, którzy mają nadmiar wolnego czasu. Jest też zdania, że czekolada nie pyta - ona po prostu rozumie. Wieczna studentka z wrodzoną niechęcią do dorosłości, bo lubi się ze swoim wewnętrznym nerdem... tfu, dzieckiem. Z zapałem godnym lepszej sprawy przetwarza kawę na literki. Lubi rodzynki w serniczku i cynamon w jabłeczniku.