Przeskocz do treści
Instagram Twitter Facebook Search Arrow right YouTube Sign In Sign Out Register User Print Arrow left Logo Date Slogan PL Slogan EN Discord
Strona główna » Blog » Program » Blok Literacki znowu w akcji – Michał Gołkowski wśród Gości Pyrkonu!

Blok Literacki znowu w akcji – Michał Gołkowski wśród Gości Pyrkonu!

Kolejna niespodzianka dla wszystkich moli książkowych biorących udział w Pyrkonie! Blok Literacki namówił na przyjazd kolejnego autora. Jest nim Michał Gołkowski! To jeden z najpłodniejszych obecnie polskich pisarzy fantasy, który już nie może się doczekać przyjazdu na Pyrkon.

Człowiek wielu talentów

Nasz gość to nie tylko pisarz. Z wykształcenia jest lingwistą, a z zamiłowania historykiem wojskowości i antropologiem kultury. W związku z tym w życiu zawodowym zajmuje się tłumaczeniem języka angielskiego i rosyjskiego. Co więcej, nieobcy jest mu również ukraiński. Jako pisarz zadebiutował w 2013 roku książką „Ołowiany Świt”. Od tego czasu zasypuje wydawnictwo iście hurtową ilością co najmniej dwóch-trzech książek rocznie. Jego dzieła poruszają w tematach stalkerskich, fantastyki wojennej, thrillera psychologicznego, groteską czy wręcz rasowym, krwistym fantasy.

Książki Michała Gołkowskiego są przepełnione czarnym humorem i absurdem, a pojęcia świętości nasz gość zdaje się nie uznawać. Z uporem godnym lepszej sprawy skacze z tematu na temat, za każdym razem angażując się w stu procentach i na zawsze… aż do znalezienia kolejnego pomysłu, którym radośnie zaraża kolejne rzesze czytelników.

Michał Gołkowski – konwentowy podróżnik

Michał Gołkowski, Pyrkon 2019, Festiwal Fantastyki Pyrkon
Fotografia (c) Martyna Rycaj – Obiektyw w Spódnicy

Kontakt z fanami to kolejna rzecz, która wyróżnia Michała Gołkowskiego na rynku wydawniczym. Mało jest autorów równie jak on aktywnych i otwartych. Można go spotkać na większości konwentów fanowskich, na licznych spotkaniach autorskich. Nigdy nie jest zbyt zajęty na chwilę rozmowy czy podpisanie książki.

Bez względu na to, czy prezentuje się akurat w garniturze, czy w stalkerskim stroju, zawsze możecie śmiało podejść i zagaić. Jak sam mówi, do tej pory jeszcze nikogo nie ugryzł.

W każdym razie nie przy pierwszym spotkaniu.

 

 

Tagi: , , ,

Miłośnik starej trylogii SW i LOTR, który żałuje, że wciąż nikt nie nakręcił ekranizacji "Hobbita". Jego ukochany film SF to "Plan dziewięć z kosmosu". Motto życiowe: „jeszcze tylko jeden odcinek i biorę się za robotę”.


Komentarze