Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

Blok Literacki znowu w akcji – Michał Gołkowski wśród Gości Pyrkonu!

Kolejna niespodzianka dla wszystkich moli książkowych biorących udział w Pyrkonie! Blok Literacki namówił na przyjazd kolejnego autora. Jest nim Michał Gołkowski! To jeden z najpłodniejszych obecnie polskich pisarzy fantasy, który już nie może się doczekać przyjazdu na Pyrkon.

Człowiek wielu talentów

Nasz gość to nie tylko pisarz. Z wykształcenia jest lingwistą, a z zamiłowania historykiem wojskowości i antropologiem kultury. W związku z tym w życiu zawodowym zajmuje się tłumaczeniem języka angielskiego i rosyjskiego. Co więcej, nieobcy jest mu również ukraiński. Jako pisarz zadebiutował w 2013 roku książką „Ołowiany Świt”. Od tego czasu zasypuje wydawnictwo iście hurtową ilością co najmniej dwóch-trzech książek rocznie. Jego dzieła poruszają w tematach stalkerskich, fantastyki wojennej, thrillera psychologicznego, groteską czy wręcz rasowym, krwistym fantasy.

Książki Michała Gołkowskiego są przepełnione czarnym humorem i absurdem, a pojęcia świętości nasz gość zdaje się nie uznawać. Z uporem godnym lepszej sprawy skacze z tematu na temat, za każdym razem angażując się w stu procentach i na zawsze… aż do znalezienia kolejnego pomysłu, którym radośnie zaraża kolejne rzesze czytelników.

Michał Gołkowski – konwentowy podróżnik

Michał Gołkowski, Pyrkon 2019, Festiwal Fantastyki Pyrkon

Fotografia (c) Martyna Rycaj – Obiektyw w Spódnicy

Kontakt z fanami to kolejna rzecz, która wyróżnia Michała Gołkowskiego na rynku wydawniczym. Mało jest autorów równie jak on aktywnych i otwartych. Można go spotkać na większości konwentów fanowskich, na licznych spotkaniach autorskich. Nigdy nie jest zbyt zajęty na chwilę rozmowy czy podpisanie książki.

Bez względu na to, czy prezentuje się akurat w garniturze, czy w stalkerskim stroju, zawsze możecie śmiało podejść i zagaić. Jak sam mówi, do tej pory jeszcze nikogo nie ugryzł.

W każdym razie nie przy pierwszym spotkaniu.

 

 

Awatar autora

O autorze

Joanna Dziedzic

Jako dziecko zagubiła się w fantasy jak Alicja w Krainie Czarów i niczym Obieżyświat postanowiła zwiedzić wszystkie fantastyczne krainy. Kolekcjonuje książki jak Flash mandaty za prędkość. Optymistyczna jak Kłapouchy, energiczna jak Garfield z nutą gramatyki Yody. Nienawidzi zimna jak Anakin piasku, a pająki kocha równie mocno co Ron Wesley. Żeby przeczytać i obejrzeć wszystko co jej się marzy, musiałaby żyć tak długo, jak Legolas. Z tego powodu od wielu lat bezskutecznie próbuje zostać elfem. foto: Makove Love