Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl
GościeGuests Kup bilet

Blok Naukowy nie zwalnia tempa. Michał Kosakowski pyrkonowym prelegentem!

Prelegenci Bloku Naukowego zaskakują na każdym kroku. Potrafią nawet poszperać w odległych zakamarkach naszych mózgów (na szczęście tylko metaforycznie :)) i wyjaśnić nam, czemu wierzymy w rzeczy, w które zgodnie z logiką absolutnie nie powinniśmy wierzyć. Jesteście ciekawi, skąd u nas ten brak racjonalnego myślenia? W takim razie koniecznie bądźcie na prelekcji Michała Kosakowskiego!

Doktorant i sceptyk

Michał Kosakowski pyrkon blok naukowy Michał Kosakowski jest doktorantem psychologii w Instytucie Psychologii UAM, członkiem zespołu Laboratorium Psychofizjologii Zdrowia oraz popularyzatorem nauki i sceptycyzmu. Pasjonuje się szczególnie psychologią anomalistyczną. Jeśli brzmi to dla Was równie obco co dla nas, spieszymy z wyjaśnieniami. Otóż Michał zajmuje się wyjaśnianiem powodów, dla których wierzymy w duchy, zjawy i inne wampiry oraz bada, skąd biorą się u nas wszelkie nieracjonalne przekonania. To jednak nie jedyne jego hobby. Kiedy akurat nie popularyzuje nauki, to włóczy się po górach, czyta komiksy, ogląda seriale lub gra w gry.

Na Pyrkon przyjedzie do Was z prelekcją „97% klimatologów musi się mylić. Dlaczego nie wierzymy w globalne ocieplenie”. Chcecie się przekonać, co nami kieruje?

 

Awatar autora

O autorze

Magda Walczak

Filolog z przypadku, leń z natury. Jeśli nie musi, to piechotą nie chodzi, ale ujdzie w tłoku. Zdarza się, że coś jej chodzi po głowie, chociaż nigdy przed 9 rano. Za to jej miłość do seriali przechodzi ludzkie pojęcie. Lubi chadzać swoimi ścieżkami, mimo że radzą jej raczej pójść po rozum do głowy.