Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

Jesteście ciekawi kogo jeszcze spotkacie w Strefie Literackiej? Brent Weeks kolejnym gościem nadchodzącego Pyrkonu!

Z ogromną przyjemnością przychodzimy do Was z ogłoszeniem kolejnego zagranicznego gościa Strefy Literackiej! Do tego zacnego grona dołącza Brent Weeks, autor popularnego cyklu “Nocny Anioł”!

Brent Weeks – kim jest? 

Brent Weeks to amerykański autor fantasy, urodzony 7 marca 1977 w małym miasteczku, w malowniczym stanie Montana. Jak sam twierdzi, już w wieku dwunastu lat poznał dwie wielkie miłości  swojego życia: siłę do przełamania barier czasu, śmierci i samotności, którą pokazał mu Edgar Allan Poe oraz dziewczynę – Kristi Barnes – poznaną dzięki niesamowitemu przeznaczeniu. 

Zaczął podążać za obiema tymi rzeczami. Jednak jego pierwsza powieść okazała się porażką, a dziewczyna dała mu kosza.

Jeśli jednak pominąć te mniej porywające fragmenty jego życia, Brent napisał dziewięć bestsellerowych powieści, w tym trylogię “Nocny anioł”, serię “Powiernik Światła” oraz powieść Nocny Anioł. Nemezis, która jest najnowszą powieścią autora i pierwszym tomem cyklu “Kroniki Kylara”. 

Na ten moment Brent Weeks i, otrzymał kilka nagród , a jego powieści przetłumaczone zostały na dziewiętnaście języków i sprzedane w kilku milionach egzemplarzy. Aktualnie wraz ze swoją żoną – Kristi Barnes (tak, poślubił swoją nastoletnią miłość) – oraz dwiema córkami mieszka w Oregonie.

Awatar autora

O autorze

Martyna Halbiniak

Twierdzi, że nie śpi, bo sen jest świetnym substytutem kawy dla ludzi, którzy mają nadmiar wolnego czasu. Jest też zdania, że czekolada nie pyta - ona po prostu rozumie. Wieczna studentka z wrodzoną niechęcią do dorosłości, bo lubi się ze swoim wewnętrznym nerdem... tfu, dzieckiem. Z zapałem godnym lepszej sprawy przetwarza kawę na literki. Lubi rodzynki w serniczku i cynamon w jabłeczniku.