Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl
GościeGuests Kup bilet

Brodaty Geek gościem na Pyrkonie: Klocki LEGO jako poważne hobby

W ścianach Strefy Fanów Klocków LEGO pojawia się coraz więcej kolorowych elementów, ale też niezwykłych gości! Brodaty Geek to człowiek, który dosłownie zbudował swoje życie wokół LEGO®, dlatego na Pyrkonie ten profesjonalny entuzjasta po raz kolejny pokaże jak hobby można traktować naprawdę poważnie!

Kim jest Brodaty Geek?

Jeśli jesteście zafascynowani światem klocków LEGO, na pewno znacie Brodatego Geeka z jego kanału YouTube, gdzie zgromadził już całkiem sporą widownię (tak sporą, że guziczek z platformy zapewne wisi już na jego ścianie). Ale czy wiecie, że był też jurorem pierwszej edycji LEGO Masters? A może pamiętacie, że kiedyś kierował najpopularniejszym portalem o Warhammerze? Na jego ścieżce kreatywności pojawił się również projekt Geek Nerd News, zanurzony w obszarze szeroko pojętej popkultury, który w końcu ewoluował do formy, którą teraz znamy (i uwielbiamy!).

Brodaty Geek opowiada o sobie: „Klocki LEGO® to część mojego życia. Dorastałem bawiąc się nimi, a teraz dzielę się moją pasją z innymi. Na moim kanale znajdziecie mnóstwo recenzji najnowszych zestawów klocków duńskiego producenta, ale i inne materiały z nimi związane – vlogi dotyczące nowości, przeglądy magazynów czy też autorskie pomysły, które są realizowane przy pomocy najpopularniejszych klocków na świecie! Mój dom okazał się za ciasny na pomieszczenie zgromadzonych przeze mnie zestawów i wyemigrowałem… Na strych:) Tam znajduje się moja enklawa, w której mogę na spokojnie przygotowywać dla Was materiały. Jeśli szukacie kanału, który jest tworzony z pasją to nie mogliście lepiej trafić. Jeśli szukacie kogoś kto wprowadzi Was w świat LEGO® to również jest to odpowiednie miejsce dla Was!”

No Title

Zestaw kupicie w al.to – https://tiny.pl/c35pg 🧑‍🚀 Zestaw dla ośmiolatków i starszych dzieci LEGO® City Stacja kosmiczna i stanowisko startowe rakiety (60434) jest pełen funkcji gwarantujących przygody nie z tego świata🚀 Sterownia i wieża z dźwigiem górują nad głównym sektorem, który otwiera się, umożliwiając dostęp do karuzeli ze sprzętem, laboratorium

A gdy wynurzy się ze strychu…

Paweł „Brodaty Geek” Duda to także ojciec założyciel Klockonu – wyjątkowej imprezy dla fanów klocków wszelakich. Pierwsza edycja miała miejsce jesienią zeszłego roku, przynosząc ze sobą falę entuzjazmu i kreatywności. Jednak to jedynie zapowiedź tego, co niesie przyszłość, ponieważ kolejna edycja Klockonu została już zaplanowana na nadchodzącą jesień.

Tam spotkacie się z innymi pasjonatami kolorowych klocków, zobaczycie niesamowite wystawy czy zagracie w gry tematyczne.

Wróćmy jednak na nasze poznańskie regiony, gdzie podczas Pyrkonu Brodaty Geek poprowadzi forum dyskusyjne na temat klocków LEGO®, do którego zaprosi innych gości Strefy. Ponadto, poprowadzi tematyczne prelekcje, które dostarczą wam jeszcze więcej wiedzy i inspiracji!

Jak go znaleźć w Internecie?

To proste, wystarczy wpisać w przeglądarce “Brodaty Geek”. Nie takiej odpowiedzi się spodziewaliście? No dobra, w takim razie łapcie linki bezpośrednio do jego profili!

Do zobaczenia niebawem w Strefie Fanów Klocków Lego na Pyrkonie – tam, gdzie magia klocków łączy się z powagą pasji!

Awatar autora

O autorze

Agnieszka Muczke

W dzień social media manager i organizatorka eventów fanowskich, w nocy cosplayerka i streamerka (o ile noc można liczyć od godziny 16:00 od poniedziałku do piątku oraz weekendy) Cosplayem zajmuje się od 2016 roku i na koncie ma ponad 50 różnych cosplay'i oraz niewiele mniej sesji zdjęciowych. Jej ulubioną częścią każdego projektu jest pozowanie przed kamerą i tworzenie kontentu, który w następstwie udostępnia na swoich Social Mediach. Tutaj, pisze i dzieli się swoją wiedzą na temat gier, mangi i anime.