Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

Co się kryje w głowie twórcy gier planszowych? Chris Birch w Strefie RPG

Udajcie się na wyprawę w nieznane krainy, pełne nieoczekiwanych przygód i inspiracji. Ponownie stajemy oko w oko z Chrisem Birchem, współzałożycielem Modiphius Entertainment, który otworzy nam drzwi do światów swojej wyobraźni! 

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie Chris-PIc-Jedrzej-Maciejowski-1330x887.jpg

Odrobina historii

Chris Birch, wraz ze swoją żoną Ritą, założył projekt Modiphius Entertainment w 2013 roku w sercu Londynu. Zanim zgłębili tajniki RPG, Chris spędził lata w innych dziedzinach biznesu – od modowej rewolucji po energetyczne festiwale muzyczne. W końcu jednak jego serce zapragnęło odkryć nowe światy i tak narodziła się marka Modiphius – wydawnictwo gier RPG i planszowych.

Przy Modiphiusie Chris mógł w końcu połączyć swoje pasje i doświadczenia, tworząc niezapomniane światy. Od autorskiego „Achtung! Cthulhu” po ekscytujące projekty na licencji – „Thunderbirds Matta Leacocka”, „Dune”, „Fallout”, „The Elder Scrolls Skyrim”, „Homeworld: Fleet Command” i wiele innych.

Co Chris chowa w rękawie?

Na Pyrkonie Chris zdradzi nam kulisy pracy nad najnowszymi projektami. Czy to „Dream and Machines”, czy „Cohors Cthulhu”, czy też świeżo ogłoszone „Terry Pratchett’s Discworld Adventures in Ankh-Morpork” – każde z tych uniwersów to kawałek układanki, która czeka na odkrycie. Kto wie, może nasz gość ma jeszcze kilka asów w rękawie, gotowych na odsłonięcie przed Wami? 😉

Odwiedźcie strefę RPG i się przekonajcie sami!

Awatar autora

O autorze

Agnieszka Muczke

W dzień social media manager i organizatorka eventów fanowskich, w nocy cosplayerka i streamerka (o ile noc można liczyć od godziny 16:00 od poniedziałku do piątku oraz weekendy) Cosplayem zajmuje się od 2016 roku i na koncie ma ponad 50 różnych cosplay'i oraz niewiele mniej sesji zdjęciowych. Jej ulubioną częścią każdego projektu jest pozowanie przed kamerą i tworzenie kontentu, który w następstwie udostępnia na swoich Social Mediach. Tutaj, pisze i dzieli się swoją wiedzą na temat gier, mangi i anime.