Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl
GościeGuests Kup bilet

Comics Weekly na żywo, czyli Adam Antolski, Łukasz Stelmach, Oskar Rogowski i Radosław Pisula na Pyrkonie

Na wszystkich fanów amerykańskich komiksów superbohaterskich będzie czekać niemała atrakcja. W trakcie naszego Festiwalu odbędzie się nagrywanie na żywo podcastu Comics Weekly!

Comics Weekly

Program doczekał się już ponad 90 odcinków, gdzie Adam Antolski (kanał na YouTube „UncleMroowa”), Łukasz Stelmach (kanał na YouTube „Łukasz Stelmach”), Oskar Rogowski (kanał na YouTube „Komiksomaniak”) oraz Radosław Pisula (m.in. fanpage „Full Frontal Pisula”) omawiają na bieżąco wychodzące komiksy z takich wydawnictw, jak DC Comics i Marvel Comics. Podczas godzinnego punktu programu, uczestnicy będą mogli nie tylko wsłuchać się w dyskusję o najświeższych wydarzeniach w uniwersum DC i Marvela, ale także wziąć w niej udział.

Oskar Rogowski comics weekly Oskar Rogowski

Fanem komiksów jest od trzeciego roku życia. Większość wolnego czasu poświęca swemu kanałowi na YouTubie „Komiksomaniak”, gdzie porusza tematy komiksowe, okołokomiksowe i mające z komiksami niewiele wspólnego. Tłumaczy też komiksy Marvela (głównie serii o Deadpoolu), a także współprowadzi cotygodniowy podcast o komiksach „Comics Weekly”.

 

 

adam antolski comics weekly Adam Antolski

Jest założycielem polskiego kanału „UncleMroowa”, który jako jeden z niewielu na YouTubie porusza tematykę komiksową. Omawia i recenzuje filmy, gry i (bardzo okazjonalnie) anime. Jest kompletnie uzależniony od superbohaterów i gier. Lubi Nintendo, staroszkolne RPG i różnej maści platformówki. Pisywał do sPlay.pl i przez jakiś czas był redaktorem naczelnym już zmarłego serwisu ŚwiatN.pl. Jest regularnym gościem podcastu komiksowego „Comics Weekly” i „Nienzawanego Podcastu Filmowego”.

Łukasz Stelmach

Łukasz Stelmach comics weekly

Od pięciu lat prowadzi kanał na YouTubie poświęcony popkulturze w każdym możliwym ujęciu, z misją popularyzowania rozmaitych jej aspektów i komentowania wszelkich wybryków – wcześniej pod nazwą „Ichabod”, obecnie pod własnym imieniem i nazwiskiem. Od tego roku także regularnie streamuje na tym samym kanale. Poza tym jest autorem bloga ichabod.pl oraz współautorem i współprowadzącym dwóch podcastów („Comics Weekly” i „Nienazwany Podcast Filmowy”). Częściej niż na social mediach (@lstelmach89) pojawia się tylko w kinie. Jest wielkim fanem Archie Comics, piwa rzemieślniczego i kina exploitation.

 

Radosław Pisula

Całkowicie pożarty przez popkulturę. Poświęcił studia na analizowanie kina Johna Woo, Johna Carpentera i Waltera Hilla. Zjada wszystko, co zapisano na celuloidzie i nośnikach cyfrowych – szczególnie wszelkiej maści horrory oraz klasyczne kino amerykańskie. Bada również komiks – głównie amerykański mainstream, który uważa za kopalnię wątków socjologicznych, psychologicznych i narkotyczno-filozoficznych. Tłumacz, redaktor. Obecnie pisuje m.in. dla „Nowej Fantastyki”, www.film.org.pl, artPAPIERu i „Zeszytów Komiksowych”. Słownie od serca produkuje się na fanpage’u „Full Frontal Pisula”. Współtwórca popkulturowego konglomeratu „Brody z kosmosu”. Przez kilka lat odpowiadał na www.marvelcomics.pl za dział poświęcony Avengers. Uwielbia Grace Kelly, Nikolę Teslę oraz Godzillę – najlepiej, gdy pojawiają się w tym samym filmie. Kocha swoją dziewczynę.

Połowa składu gościła niedawno w naszym PyrStudio 😉

Awatar autora

O autorze

Magda Walczak

Filolog z przypadku, leń z natury. Jeśli nie musi, to piechotą nie chodzi, ale ujdzie w tłoku. Zdarza się, że coś jej chodzi po głowie, chociaż nigdy przed 9 rano. Za to jej miłość do seriali przechodzi ludzkie pojęcie. Lubi chadzać swoimi ścieżkami, mimo że radzą jej raczej pójść po rozum do głowy.