Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl
GościeGuests Kup bilet

Czy da się połączyć klocki LEGO i życie zawodowe? Rafał Zub jest tego żywym przykładem!

Uwaga pod nogi, bo klocki nam się rozsypały! Ale czy to źle? Niekoniecznie, bo to może również oznaczać, że mamy ich dużo. Tak jak na Strefę Fanów Klocków LEGO przystało. A wiecie, kto jeszcze ma dużo klocków? Albo lepsze pytanie – Po co aż tyle? Rafał Zub, który pojawi się na tegorocznym Pyrkonie w roli gościa potrafi zbudować całe światy z kolorowych elementów! Zresztą, sprawdźcie poniżej.

Kim jest i skąd ma aż tyle klocków?

Rafał to nie tylko gość, który zaimponował jurorom pierwszej edycji programu telewizyjnego LEGO® Masters i wygrał, ale także jest osobowością obdarzoną niesamowitą pasją do projektowania. Wystarczy rzut oka na jego bio – zwycięzca, AFOL, architekt – to prawdziwy superbohater klockowego świata! Ale poczekajcie, to jeszcze nie wszystko.

Rafał Zub nie pozostaje tylko w sferze telewizyjnych podbojów klocków LEGO. Prowadzi kanał na YouTube BRICKS by Raf, gdzie dzieli się swoją kreatywnością i pasją do budowania. Spod jego ręki wyszło już ponad 120 filmów, w których przedstawia MOCe (ang. My Own Creations) stworzone w swoim studio, relacjonuje wydarzenia okołoklockowe oraz zaprasza inne osoby do wspólnego budowania i rozmawiania o branży. 

A skoro o studio mowa… Czym jest koncept BRICKS by Raf?

Wiele osób marzy o własnym kącie, który w pełni może poświęcić tylko i wyłącznie swojemu hobby. Takim miejscem jest BRICKS by Raf w Nowej Stacji w Pruszkowie. Jego głównym celem jest inspirowanie dzieci i dorosłych do budowania i kreatywnej twórczości, bo według Rafała klocki są dla każdego. Można tam nie tylko podziwiać jego niesamowite kreacje, ale także wziąć udział w warsztatach, które rozwieją wszelkie wątpliwości na temat LEGO®.

Coraz bliżej Pyrkon!

… Ale zanim zobaczymy Rafała i jego klocki na żywo, koniecznie odwiedźcie jego Facebooka i wcześniej wspomniany kanał na YouTube. Kto wie, może zaczerpniecie inspiracji do własnych architektonicznych eksperymentów!My tymczasem zostawiamy Was jeszcze na koniec z filmem Rafała, gdzie opowiada o fantastycznym zestawie z Władcy Pierścieni i do usłyszenia wkrótce.

Awatar autora

O autorze

Agnieszka Muczke

W dzień social media manager i organizatorka eventów fanowskich, w nocy cosplayerka i streamerka (o ile noc można liczyć od godziny 16:00 od poniedziałku do piątku oraz weekendy) Cosplayem zajmuje się od 2016 roku i na koncie ma ponad 50 różnych cosplay'i oraz niewiele mniej sesji zdjęciowych. Jej ulubioną częścią każdego projektu jest pozowanie przed kamerą i tworzenie kontentu, który w następstwie udostępnia na swoich Social Mediach. Tutaj, pisze i dzieli się swoją wiedzą na temat gier, mangi i anime.