Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

Czy na Pyrkonie posłuchacie o polskich superbohaterach komiksowych? TAK!

Wiemy, że wielu z Was na to czekało! Mamy przyjemność ogłosić, że do Gości Strefy komiksowej dołączy grono polskich komiksiarzy, którzy wezmą udział w panelu dyskusyjnym! Wiadomość ta jest tym bardziej fantastyczna, gdyż do rozmowy przystąpią naprawdę zdolni twórcy związani z polskimi komiksami. A i temat panelu będzie niezwykle interesujący – nasi Goście będą mówić o polskich superbohaterach komiksowych. To wydarzenie, którego nie możecie przegapić, jeśli interesujecie się polską sceną komiksową i chcecie dowiedzieć się więcej o tajnikach narodowej produkcji superbohaterskich historii. Pyrkon 2024 zaprasza do fascynującej podróży przez świat polskich komiksów! 

Poznajmy uczestników panelu dyskusyjnego

Piotr Czarnecki – rocznik ’93, absolwent niczego. Na co dzień testuje gry, po godzinach pisze komiksy. Scenarzysta serii „Incognito”, wydawanej przez Sol Invictus Komiks, webkomiksu „CosmoChris” oraz zinów „Stworzeni” i „Król Karaczan”.

Łukasz Ciżmowski – rocznik 1982 (dobrze zakonserwowany). Rysownik komiksowy, fan horrorów, mistrz gry, wycierus konwentowy. Zawodowo zajmuje się rysowaniem chomików na potrzeby wałbrzyskich bibliotek. Twórca serii „Gobblyn”, rysownik i współautor superbohaterskiej serii „Incognito: Niesamowity przypadek Pawła K.”.

Rafał Janko – twórca serii komiksowej „Mięcho”, jeden z rysowników „Ćmy”. Dołożył swoją cegiełkę do komiksu „Hootin Pooy”. Student Wydziału Grafiki na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Poza komiksami lubi muzykę alternatywną, niszowe materiały na polskim YouTubie, zabawę formami wizualnymi. Ostatnio jego konikiem jest grafika warsztatowa.

Tomasz Grodecki – pomysłodawca i scenarzysta „Ćmy” nominowanej do Nagrody „Nowej Fantastyki” w kategorii Polski Komiks Roku. Dziennikarskie szlify zdobywał, prowadząc kolumnę „Comix Zone” na Portalu PSX Extreme, a także pisząc do takich miejsc jak Aleteia, Interia Muzyka czy Gotham w deszczu. Z wykształcenia prawnik. Z zamiłowania cosplayer. Naczelny dandys polskiego komiksu. 

Kacper Wilk – rysownik i animator „Ćmy”. Student Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych na wydziale Grafiki / Sztuki Nowych Mediów będący w trakcie tworzenia komiksu multimedialnego jako głównego projektu licencjackiego. Od dziecka pasjonat komiksowy lubiący wyszukiwać coraz to dziwniejsze i mało mainstreamowe okazy. Po pracy komiksowej fotografuje i nagrywa filmy.

Mateusz Godlewski – to właśnie on poprowadzi superbohaterski panel dyskusyjny. Student architektury przestrzeni informacyjnych na Uniwersytecie Warszawskim. Wcześniej związany m.in. z Radiem ESKA, Magazynem PDF i Radiem Kampus. Interesuje się popkulturą z naciskiem na komiks i animację — współpracuje z portalem Gotham w deszczu, a także prowadzi lub współprowadzi prelekcje na takich wydarzeniach jak Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi, Komiksowa Warszawa czy Festiwal Fantastyki Pyrkon. Fanboy gier Nintendo, entuzjasta wspinaczki i niepoprawny miłośnik muzyki z lat 80., której chętnie słucha na płytach winylowych.

Awatar autora

O autorze

Agnieszka Mróz

Osoba pogrążona we własnych myślach, którą tylko nieliczni potrafią zrozumieć. Kocha książki, mangi i anime. Czytanie rozbudziło w niej miłość do pisania. Bujna wyobraźnia i uwielbienie fantastyki doprowadziły do tego, że chce zyskać moc kreowania nowych światów, w których można spotkać ulubionych bohaterów.