Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

Czym zadziwi nas tegoroczna Strefa Dziecięca? 

Strefa Dziecięca ponownie zaprasza najmłodszych uczestników na trzy dni fantastycznego, festiwalowego szaleństwa! To właśnie tutaj wymarzone atrakcje odnajdą zarówno przyszli naukowcy, artyści, mole książkowe, a także miłośnicy odległych galaktyk! Z całą pewnością każdy znajdzie coś dla siebie!

Jakie atrakcje znajdziecie w Strefie Dziecięcej? 

Ponownie zawita do nas Twoja Ferajna, a także Szalejdoskop, którzy animują dzieciaki zawodowo. Zapewnią najmłodszym uczestnikom  masę kreatywnych i nietuzinkowych warsztatów DIY (których efekty będzie można zabrać do domu). 

Z kolei ci, którzy wyczuwają w sobie duszę młodego inżyniera, ucieszą się, że roboty powrócą na Strefę Dziecięcą – z jeszcze większą ilością atrakcji, a to wszystko za sprawą Go4Robot. 

Nie zabraknie również nauki poprzez zabawę! To, w jaki sposób funkcjonuje człowiek, przybliży i zademonstruje Fundacja Nauka.To lubię!, która zaprasza na warsztaty, gdzie wspólnie odkryjemy tajniki ludzkiego organizmu.

Jeśli zaś to Wasza głowa buja w obłokach, najmłodsi uczestnicy, i chcielibyście się wcielić w superbohaterów, nieustraszonych rycerzy czy też waleczne księżniczki – to sesje fabularne są właśnie dla Was! Sesje RPG specjalnie dla dzieci poprowadzi Mistrz Baśni. 

Strefa Dziecięca to nie tylko warsztaty i zabawy wyłącznie dla dzieci – to miejsce spotkań rodzinnych, stąd też zapraszamy na rodzinne warsztaty w wykonaniu super rodziny! Wśród tegorocznych prelegentów nie zabraknie supertata.tv, czyli Marcina Perfuńskiego wraz z córkami. Poprowadzą oni warsztaty, które obudzą w nas ducha dzieciństwa za pomocą rodzinnych gier i zabaw – do wykonania wyłącznie na Pyrkonie!

W programie jeszcze całkiem sporo atrakcji – jesteśmy przekonani, że na najmłodszych uczestników i ich rodziny czeka mnóstwo fantastycznych punktów programowych, a przede wszystkim mnóstwo wspaniałych wspomnień zdobytych podczas niezapomnianych chwil w Strefie Dziecięcej. 

Podsumowując, czekają na nas wspaniałe atrakcje:

  • warsztaty DIY dla dzieci;
  • konkursy i animacje;
  • warsztaty naukowe;
  • zabawy i pokazy przy muzyce;
  • strefa gier planszowych i komiksów;
  • warsztaty robotyki;
  • strefa wypoczynkowa dla rodzica i bobasa!

Szczegółowe informacje o funkcjonowaniu Strefy Dziecięcej, rejestracji najmłodszych uczestników na warsztaty i inne atrakcje, a także regulamin znajdziecie tutaj – https://pyrkon.pl/strefa-dziecieca/

Awatar autora

O autorze

Agnieszka Mróz

Osoba pogrążona we własnych myślach, którą tylko nieliczni potrafią zrozumieć. Kocha książki, mangi i anime. Czytanie rozbudziło w niej miłość do pisania. Bujna wyobraźnia i uwielbienie fantastyki doprowadziły do tego, że chce zyskać moc kreowania nowych światów, w których można spotkać ulubionych bohaterów.