Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

Dawid Myśliwiec – twórca kanału “Uwaga! Naukowy Bełkot” – kolejnym gościem Strefy Naukowej na Pyrkonie 2024!

Wiecie jak wiele osób jest w stanie uwierzyć w nieprawdziwą informację, jeśli jest w niej odwołanie do badań i statystyk? Jeśli obserwujecie na YT kanał “Uwaga! Naukowy Bełkot”, to pewnie doskonale zdajecie sobie z tego sprawę. I zapewne ucieszy Was fakt, że Dawid Myśliwiec – twórca kanału – jest kolejnym gościem na nadchodzącym Pyrkonie! 

Dawid Myśliwiec – kim jest? 

Dawid Myśliwiec jest doktorem chemii, który już od przeszło dekady zajmuje się popularyzacją wiedzy oraz walką z naukowymi fake newsami. Na każdym kroku pokazuje, że nauki nie należy się lękać i że trudne zagadnienia można przedstawić w prosty i przystępny sposób. Mało tego, Dawid podejmuje się niezwykle trudnego zadania walki z naukowymi fake newsami oraz uświadamiania ludzi, że jeśli gdzieś znajdują się odwołania do badań i statystyk, to jeszcze nie świadczy o prawdziwości informacji. Sami musicie przyznać, że jest to odpowiedzialne i niełatwe zadanie! 

Dawid jest także autorem dwóch bestsellerowych książek: “Przepis na człowieka, czyli krótki wstęp do odpowiedzi na pytanie: dlaczego jesteśmy, jacy jesteśmy” oraz “7 cząsteczek, czyli historie o tym jak chemia kształtowała, kształtuje i będzie kształtować świat wokół nas”. Jego książki znajdziecie na półkach ponad 60 tysięcy czytelników. Prywatnie jest zaś fanem (albo fanatykiem) sportu, szczególnie koszykówki, biathlonu oraz Formuły 1. 

Uwaga! Naukowy Bełkot

Dawid Myśliwiec jest także twórcą popularnego kanału “Uwaga! Naukowy Bełkot”. Na swoim kanale na YouTube  opublikował już ponad 400 filmów, które w sumie zostały obejrzane 120 000 000 razy. 

“Uwaga! Naukowy Bełkot” to miejsce, gdzie można znaleźć obszerne materiały wyjaśniające zagadnienia z szeroko rozumianych nauk przyrodniczych, krótsze filmy z naukowymi ciekawostkami oraz podcast o nazwie “Przegadana godzina”.

Dawid Myśliwiec na Pyrkonie! 

Dawid jest gościem tegorocznego Festiwalu Fantastyki Pyrkon i odwiedzi ze swoimi prelekcjami Strefę Naukową. Jeśli jesteście ciekawi jak scancellować geniusza i chcecie dowiedzieć się o tym, co dzieje się, gdy naukowcy za sobą nie przepadają, to koniecznie musicie pojawić się na prelekcjach Dawida! 

To jak? Z kim zbijamy piątkę już w czerwcu? Do tego czasu możecie zajrzeć na Instagram oraz profil na Facebooku Dawida i zostawić tam po sobie ślad.

Awatar autora

O autorze

Martyna Halbiniak

Twierdzi, że nie śpi, bo sen jest świetnym substytutem kawy dla ludzi, którzy mają nadmiar wolnego czasu. Jest też zdania, że czekolada nie pyta - ona po prostu rozumie. Wieczna studentka z wrodzoną niechęcią do dorosłości, bo lubi się ze swoim wewnętrznym nerdem... tfu, dzieckiem. Z zapałem godnym lepszej sprawy przetwarza kawę na literki. Lubi rodzynki w serniczku i cynamon w jabłeczniku.