Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

Do prelegentów zapraszanych strefy fabularnej dołącza Tomasz „Kaduceusz” Pudło

Tomasz „Kaduceusz” Pudło to zwycięzca wielu polskich konkursów erpegowych – triumfował zarówno w Pucharze Mistrza Mistrzów, jak i w wyłaniającym co roku najlepszy autorski scenariusz sesji Quentinie. W ramach promocji gier fabularnych zainicjował konwentową inicjatywę Orient Express, promującą granie na konwentach w mniej znane, alternatywne systemy RPG.

Tomasz Kaduceusz Pudło, pyrkon, strefa fabularna, prelegent, pucha mistrza mistrzów, quentin, rpg Tomasz „Kaduceusz” Pudło w wolnej chwili wciela się w rolę erpegowca-majsterkowicza

Lublinianin. W erepgi gra od roku 1996, należy więc do pokolenia, które pamięta czasy „Magii i Miecza”, Portala i list dyskusyjnych. Działalność fanowską zaczynał od współpracy ze stroną earthdawn.pl, potem przez wiele lat był redaktorem działu RPG w serwisie Poltergeist.

Prowadzi bloga punkt K, na którym umieszcza raporty ze swoich sesji. Cały czas stara się poznawać nowe systemy i wymyślać nowe techniki, które poprawią jakość jego sesji. W wolnym czasie wciela się w rolę erpegowca-majsterkowicza, ponieważ od czasu pierwszej lektury podręcznika do FUDGE zawsze mimowolnie wymyśla i analizuje kolejne pomysły na autorskie mechaniki. Przynosi to oczywiście wymierne efekty – Tomasz „Kaduceusz” Pudło to autor konwentowego hacka drugiej edycji FATE (kaduFATE) oraz kościano-karcianej mechaniki Wstęga (która jako „Wstęga mini” ukazała się w fanzinie „Spotkania Losowe”).

Awatar autora

O autorze

Joanna Dziedzic

Jako dziecko zagubiła się w fantasy jak Alicja w Krainie Czarów i niczym Obieżyświat postanowiła zwiedzić wszystkie fantastyczne krainy. Kolekcjonuje książki jak Flash mandaty za prędkość. Optymistyczna jak Kłapouchy, energiczna jak Garfield z nutą gramatyki Yody. Nienawidzi zimna jak Anakin piasku, a pająki kocha równie mocno co Ron Wesley. Żeby przeczytać i obejrzeć wszystko co jej się marzy, musiałaby żyć tak długo, jak Legolas. Z tego powodu od wielu lat bezskutecznie próbuje zostać elfem. foto: Makove Love