Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

Dr Maciej Kawecki – popularyzator oraz pasjonat technologii – gościem Strefy Naukowej na Pyrkonie 2024!

Z nieskrywaną przyjemnością ogłaszamy Wam kolejnego gościa Strefy Naukowej! Na tegorocznym Festiwalu Fantastyki Pyrkon pojawi się dr Maciej Kawecki – niestrudzony popularyzator nauki oraz ogromny pasjonat technologii. 

Dr Maciej Kawecki – kim jest? 

Dr Maciej Kawecki jest dyrektorem Centrum Innowacji Uniwersytetu Merito. Jednocześnie swój czas poświęca na promowanie nauki i czynienie jej przystępną oraz dostępną dla każdego. Jest zatem popularyzatorem nauki i pasjonatem technologii, a także – jakby tego było mało – dziennikarzem naukowym powołanym przez Komisję Europejską na funkcję Cyfrowego Ambasadora UE. To także prezes Instytutu Lema. 

Dr Maciej Kawecki jest także autorem kanału technologicznego This is IT na serwisie YouTube, na którym – jak sam pisze – znajdziecie rozmowy z największymi naukowcami, twórcami technologii i osobami publicznymi mającymi wpływ na sektor innowacji w Polsce. Prowadzi także bloga www.thisisit.edu.pl. Stawia na człowieka, który rozumie, że technologia to tylko i aż narzędzie w jego rękach i to do niego należy wprowadzanie pozytywnych zmian w otaczającym nas świecie. Promuje to co polskie i innowacyjne.

Dr Maciej Kawecki na Pyrkonie! 

Na tegorocznym Pyrkonie dr Maciej Kawecki poruszy temat, który nie tylko jest szalenie interesujący, ale także od pewnego czasu coraz bardziej istotny. Wraz z naszym gościem zastanowimy się nad granicami rozwoju AI!

Awatar autora

O autorze

Martyna Halbiniak

Twierdzi, że nie śpi, bo sen jest świetnym substytutem kawy dla ludzi, którzy mają nadmiar wolnego czasu. Jest też zdania, że czekolada nie pyta - ona po prostu rozumie. Wieczna studentka z wrodzoną niechęcią do dorosłości, bo lubi się ze swoim wewnętrznym nerdem... tfu, dzieckiem. Z zapałem godnym lepszej sprawy przetwarza kawę na literki. Lubi rodzynki w serniczku i cynamon w jabłeczniku.