Festiwal Fantastyki 16.06.2023 Poznań
pl

Drwal Rębajło ponownie prelegentem Bloku Gier Elektronicznych!

Do Świąt zostało już tylko kilka dni, ale my już mamy dla Was prezent! Prelegentem zapraszanym Bloku Gier Elektronicznych został Drwal Rębajło, czyli Piotr Włuczkowski!

O czym opowie Wam Drwal Rębajło?

Drwal Rębajło, Pyrkon 2019, Festiwal Fantastyki Pyrkon Nadchodzący Pyrkon nie będzie pierwszą wizytą Drwala na Pyrkonie. W tym roku powraca on, by  opowiedzieć o tym, na czym zna się najbardziej – o „Warcraft III”. W prelekcji „Czy Warcraft III najlepszy – jak zajarać się fantastyką, grając w grę” postara się udowodnić, że gra ta posiada nie tylko wyjątkowy gameplay, ale też historię. Dzięki tym cechom każdy może stać się fanem orków i magii.

Oprócz tego Drwal Rębajło przybliży Pyrkonowiczom wizerunek elfów na przestrzeni wieków. Stworzenia te obecne są w kulturze niemal od zarania dziejów. Jak to się stało, że wyewoluowały z postaci niemal boskiej do pomocników św. Mikołaja?

Informacje dla tych, którzy jeszcze nie znają Drwala Rębajły

Piotr Włuczkowski to publicysta i youtuber, a także rodzimy spec od historii Warcrafta. Znany przede wszystkim z filmów, w których obszernie przedstawia to fantastyczne uniwersum, oraz z artykułów poświęconych korzeniom mitycznych stworzeń. Twierdzi, że ma w sobie coś z orka.