Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl
GościeGuests Kup bilet

Ewa Bryniarska dołącza do składu jury Maskarady!

Maskarada odkrywa kolejne karty! Jurorem podczas tegorocznego konkursu będzie Ewa Bryniarska. Na tworzeniu kostiumów zna się jak mało kto – to ona stoi za Mi-Parti. W związku z tym jej fachowemu oku nie ujdzie żaden szczegół w przebraniach uczestników.

Ewa Bryniarska i jej działalność

Ewa Bryniarska, Maskarada, Pyrkon 2018, Festiwal Fantastyki Pyrkon Urodzona w głębokich latach siedemdziesiątych w ukochanym Wrocławiu. Wychowana na Thorgalu i Kryształach Czasu, od zawsze uzależniona od RPG, fantastyki i własnej pracy. Kostiumografią zajmuje się, odkąd pamięta. Blisko 10 lat tworzy pod szyldem Mi-Parti. Twórca wielu kostiumów teatralnych, rekonstrukcji historycznych, strojów larpowych, cosplayu oraz innych, czasami szalonych projektów. Specjalizuje się w tworzeniu kostiumów, gdzie łączy elegancję z użytkowym charakterem oraz szyciu bezpośrednio z głowy klienta. Spod jej igieł wychodzą nie tylko elfickie suknie czy ostlandzkie mundury, lecz także szaty dla Sithów i kreacje balowe. Ceni kontakt z klientem oraz błysk w zadowolonym oku.

Awatar autora

O autorze

Joanna Dziedzic

Jako dziecko zagubiła się w fantasy jak Alicja w Krainie Czarów i niczym Obieżyświat postanowiła zwiedzić wszystkie fantastyczne krainy. Kolekcjonuje książki jak Flash mandaty za prędkość. Optymistyczna jak Kłapouchy, energiczna jak Garfield z nutą gramatyki Yody. Nienawidzi zimna jak Anakin piasku, a pająki kocha równie mocno co Ron Wesley. Żeby przeczytać i obejrzeć wszystko co jej się marzy, musiałaby żyć tak długo, jak Legolas. Z tego powodu od wielu lat bezskutecznie próbuje zostać elfem. foto: Makove Love