Festiwal Fantastyki 13-15.06.2025 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

Ewa Kassala kolejnym Gościem Strefy Literackiej!

Mamy wspaniałą wiadomość dla wszystkich miłośniczek i miłośników powieści, których fabuła skupia się wokół postaci niezwykłych kobiet. Ewa Kassala pojawi się na Pyrkonie 2024! Pisarka jest autorką cyklu o królowych starożytnego Egiptu, w której skład wchodzą: “Żądze Kleopatry”, “Boska Nefretete”, “Hatszepsut”, serii o silnych kobietach czasów biblijnych, czyli tytułów: “Królowa Saby”,” Maria Magdalena” i “Semiramida” oraz nowego cyklu “Słowiański szlak”, czyli “Czasu bogini”, “Czasu potęgi” i nadchodzącego “Czasu korony”.

Kim jest Ewa Kassala?

fot. Łukasz Jungto

Bogata twórczość Ewy Kassali przybliża fascynujące obrazy starożytnego Egiptu, a także postaci biblijnych, które na zawsze zapisały się w annałach dziejów. W swojej pisarskiej podróży przenosi czytelników w świat tajemniczych czasów, odkrywając fascynujące kulisy życia i działań postaci znanych z historii.

Niemniej, Ewa Kassala w swojej twórczości skupia się nie tylko na pisaniu powieści o silnych postaciach kobiecych, jest także autorką poradników. Co więcej, to trenerka, inicjatorka akcji społecznych, specjalistka ds. autoprezentacji i kreowania wizerunku, scenarzystka i prowadząca konferencje, zjazdy i sesje, głównie kobiece. Laureatka wielu nagród, m.in. Chapeau Bas Soroptimist International, Bizneswoman Roku Sukces Pisany Szminką, Queen of Charity, Lady of the Decade, Pierścień Stulecia Niepodległości RP, Szafirowa Róża, Stalowy Goździk, Rycerka Fundacji Kropla Krwi.

Sprowadziła do Polski i przez dziesięć lat kierowała międzynarodową organizacją charytatywną wspierającą kobiety – Dress for Success.

Nam pozostaje tylko napisać, że zapraszamy Was do literackiej podróży przez historię z Ewą Kassalą! Widzimy się na Pyrkonie!

Awatar autora

O autorze

Agnieszka Mróz

Osoba pogrążona we własnych myślach, którą tylko nieliczni potrafią zrozumieć. Kocha książki, mangi i anime. Czytanie rozbudziło w niej miłość do pisania. Bujna wyobraźnia i uwielbienie fantastyki doprowadziły do tego, że chce zyskać moc kreowania nowych światów, w których można spotkać ulubionych bohaterów.