Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl

Gdy komiks spotyka naukę – Grzegorz Szczypa gościem Strefy Komiksowej

W tegorocznej odsłonie Strefy Komiksowej nie zabraknie prelekcji, na których spotkacie twórców komiksów. Ale co powiecie na wykład, podczas którego wejdziemy w świat komiksu nie z perspektywy jego autora, ale z perspektywy naukowca?

Nasz kolejny gość przybywa na Pyrkon, aby poopowiadać o uniwersytecie, komiksach i tym, co pomiędzy nimi.  Podzieli się z nami również swoimi wnioskami o tym, jaki jest modelowy czytelnik komiksów w bibliotece akademickiej i czy w ogóle w bibliotece akademickiej powinien być obecny komiks.

Kim dokładniej jest nasz prelegent? Grzegorz Szczypa jest kierownikiem Informacji Naukowej BG UMCS oraz członkiem Zespołu ds. Ewaluacji UMCS. Kierował również wdrożeniem uczelnianej Bazy Wiedzy oraz jest organizatorem e-learningowego szkolenia bibliotecznego. Prowadzi także portal OffTech.pl, gdzie patrzy na nowe technologie przez pryzmat popkultury. Poza tym jest fanem ewaluacyjnych niespodzianek i komiksów w czytelniach bibliotek akademickich.

Wypatrujcie go w naszej Strefie Komiksowej, gdzie z pewnością będziecie mogli go zapytać, jak wygląda sytuacja komiksu w środowisku uniwersyteckim.

Awatar autora

O autorze

Bartosz Kupajczyk

Człowiek Stacjonarny. CEO własnego łóżka. Gdybym miał powiedzieć, co cenię w życiu najbardziej, powiedziałbym, że spanie 16h na dobę.