Festiwal Fantastyki 13-15.06.2025 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

„Granie na Żądanie” w Strefie Fabularnej!

Chcecie w coś zagrać, ale nie macie pomysłu w co? Brakuje Wam Mistrza Gry, który poprowadziłby sesję? A może macie ochotę nauczyć się, jak grać w RPG, ale nikt nie chce Wam wytłumaczyć, o co w tym właściwie chodzi? Na Pyrkonie znajdziecie idealne rozwiązanie Waszych problemów. W Strefie Fabularnej w ramach akcji „Granie na Żądanie” aż sześciu Mistrzów Gry będzie czekać, by wyjść naprzeciw wszystkim Waszym potrzebom!

granie na żądanie

„Granie na Żądanie” – co to właściwie jest?

„Granie na Żądanie” to akcja skierowana do wszystkich z Was, którzy są zainteresowani grami RPG, niezależnie od tego, czy gracie od lat, czy dopiero chcecie wejść w świat gier fabularnych. Przez wszystkie trzy dni festiwalu – od samego rana, do późnych godzin nocnych (no, w niedzielę odrobinę krócej :)) – Mistrzowie Gry będą czekać, by pomóc wszystkim tym, którzy chcieliby zagrać, ale potrzebują nieco pomocy lub zachęty. Pokażą Wam najróżniejsze tytuły i pomogą w decyzji, w co właściwie chcecie grać. Nauczą Was też mniej znanych systemów, poprowadzą krótkie sesje lub dadzą Wam systemy bezmistrzowe. Wy zabierzcie ze sobą tylko entuzjazm i worek pozytywnej energii, wszystko inne zastaniecie na miejscu 🙂

 W co możecie zagrać?

Na Pyrkonie będziecie mieli okazję zagrać między innymi w takie system jak „Apocalypse World 2”, „Monster Hearts 2”, „Dungeon World”, „Dragon World”, „Sprawl, Masks”, „Marvel Heroic RPG” (Coretex System), „Numenera”, „Fiasco”, „Welcome Minions”, „Paranoia”, „Cat RPG”, „Maid RPG”, „Fate Accelerated”, „Cthulhu Dark”, „Dogs in the Vineyard”. Pełna lista tytułów jest jednak dużo dłuższa! Chcecie dowiedzieć się, w co jeszcze możecie zagrać? Koniecznie odwiedźcie na Pyrkonie Strefę Fabularną i szukajcie oznaczenia „Granie na Żądanie”!

Awatar autora

O autorze

Magda Walczak

Filolog z przypadku, leń z natury. Jeśli nie musi, to piechotą nie chodzi, ale ujdzie w tłoku. Zdarza się, że coś jej chodzi po głowie, chociaż nigdy przed 9 rano. Za to jej miłość do seriali przechodzi ludzkie pojęcie. Lubi chadzać swoimi ścieżkami, mimo że radzą jej raczej pójść po rozum do głowy.