Festiwal Fantastyki 13-15.06.2025 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

Grupa Filmowa Darwin po raz kolejny na Pyrkonie!

fot. Mateusz Powszedniak

Jeden z najbardziej charakterystycznych duetów po raz kolejny odwiedzi Festiwal Fantastyki Pyrkon. Kto choć raz nie obejrzał filmów z serii „Wielkie Konflikty” czy „Wielkie Pytania”, powinien natychmiast nadrobić zaległości. Uwierzcie, nie pożałujecie!

Każdy znajdzie coś dla siebie!

Jak sami o sobie mówią „kochają robić filmy i po prostu je robią”. Trzeba przyznać, idzie im to całkiem nieźle, skoro youtubowe konto G.F. Darwin zgromadziło ponad 900 tys. subskrybentów. W swoich produkcjach, tworzonych od prawie dekady, eksplorują różne pomysły. „Wielkie konflikty” to filmowe wariacje na temat „co by było gdyby?”. Jeśli kiedykolwiek zastanawialiście się, jak wyglądałoby starcie pomiędzy Jasiem i Małgosią albo Hiobem i Szatanem, to odpowiedź znajdziecie właśnie w produkcjach z tej serii.

A może jesteście fanami wschodnich sztuk walki, a filmy z Brucem Lee i Jackie Chanem traktujecie jako arcydzieła kina akcji? W takim razie nie możecie przegapić „Mistrza Motyla” i jego nietuzinkowego podejścia do tradycji Shaolin. 

Bywa zabawnie, choć jest też poważnie

Wiele spośród produkcji G.F. Darwin ma charakter komediowy, choć trzeba przyznać, że wśród filmów znalazło się też miejsce na bardziej poważne produkcje, takie jak np. „Jezus: Miłujcie się”. Stworzony jako odpowiedź po wydarzeniach na paradzie równości w Białymstoku skecz to gorzka analiza społeczeństwa, agresywnie reagującego na każdy przejaw odmienności.

G.F. Darwin doceniania jest także w środowisku twórców wideo, czego dowodem mogą być np. liczne nagrody Grand Video Awards.

G.F. Darwin na Pyrkonie

Mówią, że w głowie mają setki niezrealizowanych pomysłów i marzą o tym, by choć część z nich mogła być zrealizowana. Pyrkon może być doskonałą okazją do tego, aby zapytać, jakie jeszcze filmowe wspaniałości dostarczy G.F. Darwin w przyszłości!

Awatar autora

O autorze

Mateusz Cholewa