Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

Jakby na to nie patrzeć, Jakbyniepaczeć prelegentami Pyrkonu!

Nie lada gratka dla miłośników seriali! Do grona prelegentów zapraszanych dołączyli Kaja Szafrańska i Janusz Raczyński – to ta dwójka stoi za najpopularniejszym kanałem o serialach na polskim Youtube. Ich działalność w ramach Jakbyniepaczeć śledzi ponad 100 000 subskrybentów! Na Pyrkonie pojawią się w Bloku Filmowo-Serialowym, gdzie wezmą słuchaczy w ekscytującą podróż po bezkresnym serialowym świecie.

jakbyniepaczeć pyrkon

Kaja Szafrańska

Z wykształcenia jest dziennikarką, pracowała m.in. w Gazeta.pl, gdzie prowadziła Popcorner.pl, pierwszy polski serwis o serialach i pisywała dla Gazety Telewizyjnej. Przez chwilę związana z HBO i AXN Polska. Uciekła z korporacyjnego świata do nowych, bardziej wszechstronnych wyzwań. Freelancerka, specjalizująca się w grafice i produkcji wideo, która zazwyczaj jeździ na rowerze i dużo ogląda. Marzy o nakręceniu filmu dokumentalnego, ale teraz nie ma czasu, bo ogląda seriale.

Janusz Raczyński

Z wykształcenia kulturoznawca, z zawodu człowiek filmu, pracujący od lat jako montażysta/realizator wideo. Ci, którzy z nim pracowali, wiedzą, że jest absolutnie niezawodny w tym co robi. Po godzinach pracy w korpo realizuje wideo. W wolnym czasie (kiedy nie montuje akurat odcinka Jakbyniepaczeć) ogląda filmy (fan Godarda) i słucha przemysłowych ilości jazzu, który zbiera też na winylach. Kompletysta, rowerzysta i miłośnik kotów (ma dwa).

 

A tak wyglądała niedawna wizyta Kai i Janusza w siedzibie Pyrkonu:

Jakbyniepaczec o sobie, Stranger Things i renesansie seriali || PyrKom

Zaprosiliśmy do rozmowy Kaję i Janusza z kanału Jakbyniepaczeć 🙂 Zapytaliśmy ich, jak łączą życie zawodowe i prywatne? Kiedy mają czas na oglądanie seriali i czy każdy z nich sprawia im przyjemność? Rozmawialiśmy również o serialowym objawieniu ostatnich lat, czyli Stranger Things. To jedyny serial, który otrzymał od nich maksymalną ocenę.

Awatar autora

O autorze

Joanna Dziedzic

Jako dziecko zagubiła się w fantasy jak Alicja w Krainie Czarów i niczym Obieżyświat postanowiła zwiedzić wszystkie fantastyczne krainy. Kolekcjonuje książki jak Flash mandaty za prędkość. Optymistyczna jak Kłapouchy, energiczna jak Garfield z nutą gramatyki Yody. Nienawidzi zimna jak Anakin piasku, a pająki kocha równie mocno co Ron Wesley. Żeby przeczytać i obejrzeć wszystko co jej się marzy, musiałaby żyć tak długo, jak Legolas. Z tego powodu od wielu lat bezskutecznie próbuje zostać elfem. foto: Makove Love