Festiwal Fantastyki 13-15.06.2025 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

Jakub Barański wzmacnia obsadę Strefy Fabularnej!

Strefa Fabularna Bloku Larpowego nie ustaje w swojej pracy. Do grona Gości dołączył Jakub „Shonsu” Barański. To kolejna znamienitość ze świata larpów, która weźmie udział w nadchodzącym Pyrkonie!

Poznajcie naszego prelegenta!

Jakub Barański, Pyrkon 2019, Festiwal Fantastyki Pyrkon Jakub „Shonsu” Barański jest postacią powszechnie znaną na krajowym rynku larpów. Za swoje dokonania dwukrotnie nagradzany był „Złotą Maską”. Pierwszą otrzymał za larpa „Birdman”, drugie wyróżnienie zaś została mu przyznana za „Super Mario Business Story”. To również on stoi za projektem LubLarp, który powołał do życia i pełni w nim funkcję koordynatora. Określa sam siebie jako „wychowanka lubelskiej szkoły larpowania i narratywistę”. Cały czas szuka nowych form opowiadania historii i nie boi się eksperymentowania.

Awatar autora

O autorze

Joanna Dziedzic

Jako dziecko zagubiła się w fantasy jak Alicja w Krainie Czarów i niczym Obieżyświat postanowiła zwiedzić wszystkie fantastyczne krainy. Kolekcjonuje książki jak Flash mandaty za prędkość. Optymistyczna jak Kłapouchy, energiczna jak Garfield z nutą gramatyki Yody. Nienawidzi zimna jak Anakin piasku, a pająki kocha równie mocno co Ron Wesley. Żeby przeczytać i obejrzeć wszystko co jej się marzy, musiałaby żyć tak długo, jak Legolas. Z tego powodu od wielu lat bezskutecznie próbuje zostać elfem. foto: Makove Love