Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl

Jakub „Krassus” Krassowski larpowym gościem Pyrkonu!

Myśleliście, że to już koniec ogłaszania gości Strefy Fabularnej? Nic bardziej mylnego! Dziś grono to powiększa się o Jakuba „Krassusa” Krassowskiego. Podczas tegorocznego Pyrkonu podzieli się on z uczestnikami swoim niesamowicie bogatym doświadczeniem w dziedzinie larpów nie tylko od strony tworzenia gier, ale również organizowania rozmaitych przedsięwzięć.

Od RPG do larpów – Jakub „Krassus” Krassowski i jego życiowa ścieżka

Jakub Krassus Krassowski, Pyrkon 2019, Festiwal Fantastyki Pyrkon Z urodzenia gdańszczanin, 35 lat, siła napędowa wielu inicjatyw. Z wykształcenia psycholog i menedżer, od 15 lat pracuje w szeroko pojętej sprzedaży. Obecnie dyrektor sprzedaży w instytucji finansowej z Gdańska.

Przygodę z grami fabularnymi rozpoczął od papierowych RPG w połowie lat ‘90-tych. Na przełomie wieków zaangażowany w rekonstrukcję okresu grunwaldzkiego, od tego czasu zainteresowany kulturą materialną średniowiecza. Po pierwszych doświadczeniach larpowych na początku lat 2000 nieomal porzucił wspomniane wcześniej aktywności, ponieważ larpy oferowały mu połączenie ulubionych cech obu hobby.

Jako osoba często włączająca się jako pomocnik lub organizator do różnych przedsięwzięć, dość szybko zaangażował się także w projekty okołolarpowe m.in. Orkon i Geas: Burgkon. Po kilku latach przeróżnych doświadczeń, pierwszych sukcesów, ale i porażek, powrócił do Gdańska. Tam został jednym z założycieli inicjatywy BlackBox 3City. W swojej pierwszej Konferencji Larpowej KOLA wziął udział w Warszawie w 2015 roku. Od tamtego momentu angażuje się nie tylko w poszczególne projekty, ale i w działania całej społeczności larpowej. Dwukrotny sędzia w Larpowych Laurach.

Awatar autora

O autorze

Szymon Firlik

Miłośnik starej trylogii SW i LOTR, który żałuje, że wciąż nikt nie nakręcił ekranizacji "Hobbita". Jego ukochany film SF to "Plan dziewięć z kosmosu". Motto życiowe: „jeszcze tylko jeden odcinek i biorę się za robotę”.