Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

Jarosław Grzędowicz, twórca Pana Lodowego Ogrodu, pojawi się na Pyrkonie!

Jarosław Grzędowicz to pisarz, którego nie trzeba przedstawiać miłośnikom polskiej literatury fantastycznej. Nie można bowiem zaprzeczyć, że jest on jednym z mistrzów tego gatunku w Polsce. Ogromną popularność przyniosła mu seria Pan Lodowego Ogrodu, która składa się z czterech tomów. W tym epickim cyklu Grzędowicz zapewnia czytelnikom niezwykłą podróż przez mistyczne światy pełne magii, tajemnic i niebezpieczeństw. A na Pyrkonie będziemy mogli posłuchać o wyjątkowym wydarzeniu związanym z uniwersum PLO!

Słów kilka o Jarosławie Grzędowiczu

To polski pisarz fantasy i science fiction, urodzony w 1965 roku. Zdobył uznanie czytelników oraz krytyków dzięki swojemu oryginalnemu stylowi i pomysłowym światom przedstawionym, które wykreował w swoich książkach. Oprócz serii Pan Lodowego Ogrodu jest autorem wielu popularnych dzieł, takich jak: “Księga jesiennych demonów”, “Popiół i kurz. Opowieść ze świata Pomiędzy”, “Wypychacz zwierząt”, “Hel-3” i “Azyl”. 

Styl Jarosława Grzędowicza cechuje się bogactwem opisów, głęboką refleksją nad ludzkimi motywacjami i emocjami oraz kreowaniem niezwykle barwnych i złożonych światów. To wszystko sprawia, że czytelnicy jego powieści zanurzają się w przedstawionych przez pisarza historiach i dają pochłonąć kolejnym wydarzeniom. 

Pisarz został nagrodzony wieloma prestiżowymi nagrodami, do których można zaliczyć Nagrody im. Janusza A. Zajdla czy Sfinks. Z kolei powieść Hel 3 zdobyła tytuł Książki Roku 2017 lubimyczytać.pl w kategorii Science Fiction.

Jest wielkim fanem świętego spokoju, urlopów, jengi oraz filmu Władca Pierścieni.

Co Jarosław Grzędowicz szykuje na Pyrkon?

Jarosław Grzędowicz – jeden z niekwestionowanych mistrzów polskiej fantastyki, za życia okrzyknięty klasykiem wraz z Dominiką Repeczko – tłumaczką, redaktorką, agentką oraz Mighty Koi – czyli teamem wizjonerów połączonych wspólną pasją tworzenia angażujących gier komputerowych porozmawiają o świecie Pana Lodowego Ogrodu oraz o grze, którą studio właśnie zapowiedziało.

Czy Wy, podobnie jak i my, już nie możecie doczekać się spotkania z Jarosławem i jego rozmówcami, by posłuchać o PLO i poznać więcej szczegółów związanych z zapowiedzianą grą? 

Awatar autora

O autorze

Agnieszka Mróz

Osoba pogrążona we własnych myślach, którą tylko nieliczni potrafią zrozumieć. Kocha książki, mangi i anime. Czytanie rozbudziło w niej miłość do pisania. Bujna wyobraźnia i uwielbienie fantastyki doprowadziły do tego, że chce zyskać moc kreowania nowych światów, w których można spotkać ulubionych bohaterów.