Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl
GościeGuests Kup bilet

Oto przed Wami gościni nadchodzącego Pyrkonu! Joanna W. Gajzler kolejną pisarką w Strefie Literackiej! 

Nie myślcie, że Strefa Literacka powiedziała już ostatnie słowo w kwestii zapraszanych gości, gdyż… nic bardziej mylnego! Świetnym dowodem na to jest kolejna gościni, która pojawi się na nadchodzącym Pyrkonie – Joanna W. Gajzler! 

Joanna W. Gajzler – kim jest? 

Joanna urodziła się 16 marca 1991 roku. Studiowała twórcze pisanie na Uniwersytecie Łódzkim, a swój warsztat szlifowała przez ponad dwie dekady, by w końcu móc podzielić się owocami swej wyobraźni z szerszym gronem odbiorców. W efekcie Joanna na rynku wydawniczym zadebiutowała powieścią Bóg Maszyna, która zdobyła nominację do nagrody Zajdla za 2021 rok. Już dwa lata później – nakładem wydawnictwa SQN Imaginatio – ukazały się dwa tomy jej kolejnego cyklu: “Necrovet”. Historia i bohaterowie stworzeni przez autorkę skradły serca wielu czytelników. 

Zawodowo Joanna jest techniczką weterynarii (nic dziwnego, że nie wyobraża sobie życia bez przynajmniej trzech gatunków zwierząt w domu, prawda?), która kocha herbatę i własne stadko pupili, wiernie towarzyszące jej podczas wszystkich procesów twórczych. Zagubiona w fantastycznych światach – zarówno tych z książek, jak i filmów czy gier fabularnych. No i, rzecz jasna, również we własnych! 

Z Joanną będziecie mogli porozmawiać i zdobyć jej autograf już w czerwcu! A zatem… z kim się widzimy?

Awatar autora

O autorze

Martyna Halbiniak

Twierdzi, że nie śpi, bo sen jest świetnym substytutem kawy dla ludzi, którzy mają nadmiar wolnego czasu. Jest też zdania, że czekolada nie pyta - ona po prostu rozumie. Wieczna studentka z wrodzoną niechęcią do dorosłości, bo lubi się ze swoim wewnętrznym nerdem... tfu, dzieckiem. Z zapałem godnym lepszej sprawy przetwarza kawę na literki. Lubi rodzynki w serniczku i cynamon w jabłeczniku.