Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl
GościeGuests Kup bilet

Kamil Muzyka dołącza do prelegentów zapraszanych Bloku Naukowego

Kamil Muzyka to naukowiec, badacz stanu techniki, konsultant, autor, kociarz i edukator. Swoją pasję do fantastyki odziedziczył po ojcu.

kamil muzyka prelegent zapraszany, pyrkon, blok naukowy, sci-fi Fantastyka jest główną inspiracją Kamila Muzyki

Skłania go do rozważań dotyczących rozwiązań prawnych i regulacji takich kwestii jak górnictwo kosmiczne, produkcja orbitalna czy prawa sztucznej inteligencji. Kamil Muzyka bierze udział w krajowych i zagranicznych pracach akademickich i legislacyjnych związanych z rozwojem prawa kosmicznego (w tym UNCOPUOS – United Nations Committee on the Peaceful Uses of Outer Space). Współprowadzi stronę Prawo i Kosmos – Prawo Kosmiczne oraz kilka pomniejszych fanpage’y związanych z nauką, fantastyką i poezją. W chwili obecnej kończy doktorat na temat prawa produkcji kosmicznej, po którego ukończeniu planuje więcej czasu poświęcać na własną twórczość fantastyczną i popularnonaukową oraz redagowanie tematycznych antologii w stylu „The Endless Frontier”, dr. Jerry’ego Pournella.

Awatar autora

O autorze

Joanna Dziedzic

Jako dziecko zagubiła się w fantasy jak Alicja w Krainie Czarów i niczym Obieżyświat postanowiła zwiedzić wszystkie fantastyczne krainy. Kolekcjonuje książki jak Flash mandaty za prędkość. Optymistyczna jak Kłapouchy, energiczna jak Garfield z nutą gramatyki Yody. Nienawidzi zimna jak Anakin piasku, a pająki kocha równie mocno co Ron Wesley. Żeby przeczytać i obejrzeć wszystko co jej się marzy, musiałaby żyć tak długo, jak Legolas. Z tego powodu od wielu lat bezskutecznie próbuje zostać elfem. foto: Makove Love