Przeskocz do treści
Instagram Twitter Facebook Search Arrow right YouTube Sign In Sign Out Register User Print Arrow left Logo Date Slogan PL Slogan EN Discord
Strona główna » Blog » Program » Kamil Muzyka dołącza do prelegentów zapraszanych Bloku Naukowego

Kamil Muzyka dołącza do prelegentów zapraszanych Bloku Naukowego

Kamil Muzyka to naukowiec, badacz stanu techniki, konsultant, autor, kociarz i edukator. Swoją pasję do fantastyki odziedziczył po ojcu.

kamil muzyka prelegent zapraszany, pyrkon, blok naukowy, sci-fi Fantastyka jest główną inspiracją Kamila Muzyki

Skłania go do rozważań dotyczących rozwiązań prawnych i regulacji takich kwestii jak górnictwo kosmiczne, produkcja orbitalna czy prawa sztucznej inteligencji. Kamil Muzyka bierze udział w krajowych i zagranicznych pracach akademickich i legislacyjnych związanych z rozwojem prawa kosmicznego (w tym UNCOPUOS – United Nations Committee on the Peaceful Uses of Outer Space). Współprowadzi stronę Prawo i Kosmos – Prawo Kosmiczne oraz kilka pomniejszych fanpage’y związanych z nauką, fantastyką i poezją. W chwili obecnej kończy doktorat na temat prawa produkcji kosmicznej, po którego ukończeniu planuje więcej czasu poświęcać na własną twórczość fantastyczną i popularnonaukową oraz redagowanie tematycznych antologii w stylu „The Endless Frontier”, dr. Jerry’ego Pournella.

Tagi: , ,

Od lat uparcie i bez znacznych sukcesów usiłuję wprowadzić w swoim życiu równowagę pomiędzy snem, nauką, książkami, filmami, serialami oraz grami komputerowymi, planszowymi i fabularnymi. Żywię się głównie frytkami, czekoladą oraz nadzieją na to, że wkrótce będę mógł opuścić tę planetę. Czuję dziki i nieokiełznany lęk przed ewokami oraz serialowymi adaptacjami książek. Ale tak poza tym, to jestem optymistą.


Komentarze