Festiwal Fantastyki 13-15.06.2025 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

Kolejne wieści z Bloku Literackiego. Robert M. Wegner na Pyrkonie!

Nasz Festiwal również w tym roku odwiedzi Robert M. Wegner, jeden z najpoczytniejszych pisarzy fantasy w Polsce. Ten niezwykle kreatywny autor doceniany jest przede wszystkim za stworzenie w opowiadaniach i powieściach złożonego i interesującego świata – Meekhanu, którego rozwój możemy obserwować w kolejnych częściach jego cyklu „Opowieści z meekhańskiego pogranicza”.

Pisarz fantasy, autor opowiadań i powieści

Robert M. Wegner, blok literacki, pyrkon

Fot. Mikołaj Starzyński

Robert M. Wegner to wielokrotnie nagradzany twórca. Jest pięciokrotnym zdobywcą Nagrody im. Janusza A. Zajdla, dwukrotnym laureatem Srebrnego Wyróżnienia Nagrody Literackiej im. Jerzego Żuławskiego, a także dwukrotnym laureatem Sfinksa. W 2014 otrzymał też nagrodę Europejskiego Stowarzyszenia Science Fiction (ESFS) dla najbardziej obiecującego młodego twórcy – Encouragement Award.

Jego książki są znane i lubiane również poza granicami Polski. „Opowieści z meekhańskiego pogranicza” zostały opublikowane w Czechach i w Rosji, gdzie pisarz osiągnął spektakularny wręcz sukces. Magazyn „Mir Fantastiki” w 2016 roku przyznał dziełu Wegnera nagrodę Książki Roku, Książki Fantasy Roku oraz Książki Roku w plebiscycie czytelników i krytyków. A sława „Opowieści…” ciągle jeszcze rośnie! Już niebawem pierwszy tom tego cyklu ukaże się na Ukrainie, a prawa do niego zakupiło również wydawnictwo z Egiptu!

 

Biogram na podstawie: https://powergraph.pl/katalog/autorzy/robert-m-wegner

Zdjęcia: Mikołaj Starzyński

Awatar autora

O autorze

Magda Walczak

Filolog z przypadku, leń z natury. Jeśli nie musi, to piechotą nie chodzi, ale ujdzie w tłoku. Zdarza się, że coś jej chodzi po głowie, chociaż nigdy przed 9 rano. Za to jej miłość do seriali przechodzi ludzkie pojęcie. Lubi chadzać swoimi ścieżkami, mimo że radzą jej raczej pójść po rozum do głowy.