Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl
GościeGuests Kup bilet

Koncert Jacka Kowalskiego kolejną atrakcją na Pyrkonie!

Na Pyrkonie 2022 będziemy mieli okazję posłuchać Jacka Kowalskiego, znanego nam już z wcześniejszych edycji Festiwalu artystę, który zagra dla nas fantastyczny koncert. Ten wszechstronny twórca jest pieśniarzem, historykiem sztuki, miłośnikiem poezji staropolskiej oraz… Sarmatą. W jego dorobku muzycznym znajdują się piosenki własnego autorstwa, skupiające się na czasach dawnych, a także autorskie przekłady piosenek z minionych wieków. Na scenie pojawia się od 1988 roku. Od tego czasu uraczył swoich fanów wieloma koncertami i nagraniami CD. Część z Was miała okazję posłuchać go już podczas pierwszych edycji Pyrkonu, a teraz zagra dla nas koncert z okazji XX-lecia Festiwalu.

Kim jest Jacek Kowalski?

Muzyka jest tylko jedną z wielu pasji Jacka Kowalskiego. Oprócz tego, że występuje wraz z zespołami Monogramista JK i Klub Świętego Ludwika, jest autorem kilkudziesięciu książek, płyt oraz publikacji naukowych i popularnych poświęconych kulturze, sztuce i literaturze dawnej Polski a także starej, dobrej Francji. W 2017 roku otrzymał Nagrodę Literacką im. Józefa A. Mackiewicza za książkę Sarmacja. Obalenie mitów. Podręcznik bojowy. Swoją karierę naukową związał z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza – Zakładem Historii Sztuki Średniowiecznej, gdzie pracuje jako profesor.

Kto się ze mną zgodzi, że warto posłuchać takiej osobistości?

Awatar autora

O autorze

Agnieszka Mróz

Osoba pogrążona we własnych myślach, którą tylko nieliczni potrafią zrozumieć. Kocha książki, mangi i anime. Czytanie rozbudziło w niej miłość do pisania. Bujna wyobraźnia i uwielbienie fantastyki doprowadziły do tego, że chce zyskać moc kreowania nowych światów, w których można spotkać ulubionych bohaterów.