Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

Raz, dwa… to już trzecia edycja konkursu „Pyrkonowa Strefa Naukowa”. Nie zwlekaj i zgłoś się już dziś!

Jeśli jesteś pasjonatem nauki i masz doświadczenie w wystąpieniach publicznych, to mamy dla Ciebie świetną okazję do zostania prelegentem Strefy Naukowej na Pyrkonie 2024! Weź udział w trzeciej edycji konkursu „Pyrkonowa Strefa Naukowa” i zyskaj niepowtarzalną okazję, aby podzielić się z innymi Pyrkonowiczami swoją naukową zajawką.

Strefa Naukowa
Strefa Naukowa
Autor: Piotr Piosik

Pamiętajcie, że wzięcie udziału w konkursie jest jedyną możliwością, aby dołączyć do zacnego grona prelegentów Strefy Naukowej. Także w tym roku w jej przypadku nie będziemy przyjmować zgłoszeń wysłanych standardową drogą. 

Jeśli więc pasjonujesz się kosmosem i jesteś w stanie w prosty sposób wyjaśnić ideę czarnej dziury, wiesz jaki wpływ mają temperatury prądów morskich na zjawiska klimatyczne, które zachodzą na naszej planecie, fizykę kwantową masz w małym palcu lub pasjonują Cię jeszcze inne naukowe zagadnienia, to koniecznie…

… musisz wziąć udział w konkursie „Pyrkonowa Strefa Naukowa”!

Zgłoszenia konkursowe możecie przesyłać do 04.09.2023 roku, wyłącznie za pośrednictwem specjalnie przygotowanego w tym celu formularza. Uwzględnia on między innymi takie informacje, jak: Wasze dane, tytuł i opis prelekcji, a także Wasze doświadczenie w podobnych wystąpieniach oraz to, czy zgłaszany przez Was punkt programu był już wcześniej prezentowany. 

Jeśli więc posiadacie jakieś rekomendacje, to nie trzymajcie ich w szufladzie i koniecznie się nimi pochwalcie!

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Nie zapomnijcie jednak, aby przed wysłaniem zgłoszenia zapoznać się z regulaminem konkursu „Pyrkonowa Strefa Naukowa”. To w nim znajdziecie wszystkie ważne daty, a także to, co najważniejsze – wszystkie niezbędne informacje oraz dokładne parametry i wytyczne dotyczące filmików, które będziecie musieli przygotować, gdy przejdziecie do drugiego etapu konkursu.

Pamiętajcie, że nieznajomość regulaminu nie zwalnia Was z obowiązku przestrzegania go! A niedostosowanie się do wytycznych skutkować będzie tym, że Wasze zgłoszenie nie zostanie wzięte pod uwagę.

REGULAMIN KONKURSU

Przebieg konkursu „Pyrkonowa Strefa Naukowa”

Spośród wszystkich nadesłanych przez Was zgłoszeń wytypowanych zostanie maksymalnie dziesięć najlepszych, które przejdą do kolejnego etapu konkursu. Informacja o zakwalifikowaniu się do dalszego etapu zostanie rozesłana drogą mailową do 15.09.2023 roku.

Zwycięzcy pierwszego etapu poproszeni zostaną o nagranie krótkich (trwających maksymalnie 3 minuty) filmików, prezentujących tematykę prelekcji oraz ich samych jako prelegentów i pasjonatów nauki. 

Filmy będzie można przesyłać do 25.09.2023 roku. 

Po tym terminie (dokładnie 27.09.2023) zostaną one opublikowane na naszej stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych i to Pyrkonowicze – w drodze głosowania trwającego do 07.10.2023 roku – wyłonią zwycięzcę, którego prelekcja zostanie wygłoszona w Strefie Naukowej podczas Festiwalu Fantastyki w 2024 roku! 

Nie zwlekajcie i zgłoście się już dzisiaj! Strefa Naukową czeka na Wasze prelekcje!

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

REGULAMIN KONKURSU

Awatar autora

O autorze

Martyna Halbiniak

Twierdzi, że nie śpi, bo sen jest świetnym substytutem kawy dla ludzi, którzy mają nadmiar wolnego czasu. Jest też zdania, że czekolada nie pyta - ona po prostu rozumie. Wieczna studentka z wrodzoną niechęcią do dorosłości, bo lubi się ze swoim wewnętrznym nerdem... tfu, dzieckiem. Z zapałem godnym lepszej sprawy przetwarza kawę na literki. Lubi rodzynki w serniczku i cynamon w jabłeczniku.