Przeskocz do treści
Instagram Twitter Facebook Search Arrow right YouTube Sign In Sign Out Register User Print Arrow left Logo Date Slogan PL Slogan EN Discord
Strona główna » Blog » Program » Byli już w trio, teraz wystąpią w kwartecie! Kyrcz, Walczak, Mikołajczyk i Szymczak gośćmi Strefy Literackiej!

Byli już w trio, teraz wystąpią w kwartecie! Kyrcz, Walczak, Mikołajczyk i Szymczak gośćmi Strefy Literackiej!

Kwartet (niekoniecznie smyczkowy!) przybliży Pyrkonowiczom nieoczywiste powiązania muzyki z literacką grozą, opowie o fantastycznych detektywach oraz – uwielbianych przez wielu – postaciach seryjnych zabójców. Gośćmi Strefy Literackiej będą: Kazimierz Kyrcz Jr., Kornel Mikołajczyk, Maciej Szymczak oraz Michał J. Walczak!

Kazimierz Kyrcz Jr

Kazimierz Kyrcz Jr. to były policjant, obieżyświat, globtroter, niekiedy także redaktor, publicysta oraz pisarz. Praca w policji pomogła mu wejść w świat zbrodni i opisać go od środka. Opublikował wiele książek w różnych duetach, a także zbiory opowiadań Femme fatale i Okruchy mroku oraz powieści Podwójna pętla, Dziewczyny, które miał na myśli, Chłopcy, których kochano za mocno i Kobiety, które nienawidzą, Mężczyźni w potrzasku oraz piątą odsłonę redagowanej przez niego antologii grozy, wydawanej w serii City.

Michał J. Walczak

Michał Walczak – anglista, muzyk, tekściarz, a także członek grupy filmowej Attic Film Productions. Jego debiut pisarski w 2014 roku doprowadził w końcu do współpracy z Kazimierzem Kyrczem Jr., co zaowocowało licznymi opowiadaniami opublikowanymi w czasopismach (Pocisk, Fantom czy EleWator), jak również licznych antologiach: City3, Maszyna – Antologia Horroru Industrialnego, 2017. Antologia współczesnych polskich opowiadań, Licho nie śpi, Zwierzozwierz – Charytatywna antologia o zwierzętach, Iron Tales.

Kornel Mikołajczyk

Kornel Mikołajczyk to uzdolniony pisarz szeroko rozumianej fantastyki. Jego książka Deus Ex Machina. Człowiek, który zniknął wydana trzy lata temu była jednym z dzieł nominowanych do nagrody Książka Roku 2020 w kategorii Science Fiction. Kornel ma na swoim koncie również współtworzenie wspomnianej wcześniej piątej odsłony antologii grozy City.

Maciej Szymczak

Rafał Szymczak

Z wykształcenia filozof, z zawodu agent turystyczny. Z zamiłowania pisarz, autor opowiadań z gatunku horror. Jego teksty opublikowane zostały na portalach: Kostnica, Horror Online, Arena Horror, Szortal oraz magazynach: Szortal na Wynos, Histeria, Czerwony Karzeł i w czeskim piśmie Howard. Dwukrotny laureat konkursu literackiego zorganizowanego przez portal Horror Online.

W roku 2018 ukazał się jego debiutancki zbiór opowiadań – Sinobrody i inne opowiadania. W 2021 swoją premierę miała powieść Ostatni Berserker oraz autorski zbiór opowiadań Seryjni.pl, a w 2022 roku powieść Klątwa Żercy.

Założyciel i członek nieistniejącej już grupy poetyckiej „Bractwo Śniących „. Pomysłodawca i redaktor serii antologii spod znaku słowiańskiej grozy. Administrator strony Krew Zapomnianych Bogów, która to ma za zadanie wypromowanie słowiańskiego horroru – gatunku literackiego inspirowanego rodzimą kulturą słowiańską.

Wokalista i założyciel grupy Atheos, która rozpadła się pod koniec lat 90. Miłośnik historii dawnej Słowiańszczyzny, czego wyraz swój daje na papierze (np. w kwartalniku rodzimowierczym Gniazdo). Miłośnik natury, zwolennik religii naturalnych, wolnomyśliciel cały czas szukający odpowiedzi na nurtujące go pytania. Jego wielką pasją są podróże, zarówno te bliskie jak i dalekie. Uwielbia średniowieczne zamki, twierdze, XVIII wieczne opuszczone pałace. Zafascynowany starożytnymi konstrukcjami, szczególnie dolmenami, kurhanami i kręgami kamiennymi (odkrywca jednego z nich w Wielkopolsce). Chętnie odwiedza dawne miejsca kultu: święte góry, wzgórza, źródła skąd czerpie pozytywną inspirację. Prywatnie mąż oraz ojciec dwojga wspaniałych dzieci.

Kwartet na Pyrkonie

Nasi goście zachwycą pyrkonową publiczność panelami dyskusyjnymi, w których poruszą (nie, nie niebo i ziemię… choć, kto wie?) z pewnością interesujące tematy. Jeśli chcecie się z nimi spotkać, to koniecznie wypatrujcie tych punktów programu: 

  • Muzyka vs. Literatura – sojusznicy czy rywale? 
  • Fantastyczni detektywi w akcji
  • Seryjni zabójcy w życiu i popkulturze.

Wiecie co? Tego zdecydowanie nie możecie przegapić!

Twierdzi, że nie śpi, bo sen jest świetnym substytutem kawy dla ludzi, którzy mają nadmiar wolnego czasu. Jest też zdania, że czekolada nie pyta - ona po prostu rozumie. Wieczna studentka z wrodzoną niechęcią do dorosłości, bo lubi się ze swoim wewnętrznym nerdem... tfu, dzieckiem. Z zapałem godnym lepszej sprawy przetwarza kawę na literki. Lubi rodzynki w serniczku i cynamon w jabłeczniku.


Komentarze