Festiwal Fantastyki 13-15.06.2025 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

LinaSakura przyjeżdża na Pyrkon!

Pyrkon i cosplay to połączenie powszechnie znane i lubiane. Nikogo nie powinno dziwić, że nadszedł czas na ogłoszenie kogoś z cosplayem związanego. Jako gościni Strefy Cosplay oraz jurorka Maskarady odwiedzi nas Paulina „LinaSakura” Strzałkowska!

fot. Sliver Kraken Photography

Cosplayerka od 19 lat!

LinaSakura ukończyła magisterskie studia pisarskie, jednak, zamiast debiutować ze swoją pierwszą książką, tworzy kolejne prezentacje sceniczne i projekty strojów. Cosplayem zajmuje się już niemal 19 lat. Występowała w tym czasie na większości konwentowych scen w Polsce oraz za granicą. Przy czym wielokrotnie stawała na podium w konkursach cosplayowych. Była laureatką eliminacji do konkursów takich, jak Clara Cow’s Cosplay Cup w latach 2015 i 2019 oraz European Cosplay Gathering (dziś Extreme Cosplay Gathering) w latach 2018 i 2023. Zeszłoroczną Maskaradę podbiła w stroju Alicji z gry “Alice: Madness Return”, co zapewniło jej miejsce w drużynowej reprezentacji Polski w cosplayu.

W dorobku ma prawie 200 różnych strojów. Świetnie odnajduje się w tworzeniu prezentacji scenicznych, do których inspiracji szuka w muzyce. Zwraca dużą uwagę na ruch i grę aktorską, a jej stroje oznaczają wiele godzin spędzonych przy maszynie, na wyszywaniu i szeroko pojętym zdobieniu. W cosplayu najbardziej kocha odkrywać nowe techniki i szukać rozwiązań tam, gdzie inni ich nie widzą.
Podczas Pyrkonu będzie zasiadała w składzie jurorskim Maskarady. Spotkacie ją również  jako gościnię Strefy Cosplay.

Awatar autora

O autorze

Bartosz Kupajczyk

Człowiek Stacjonarny. CEO własnego łóżka. Gdybym miał powiedzieć, co cenię w życiu najbardziej, powiedziałbym, że spanie 16h na dobę.