Przeskocz do treści
Instagram Twitter Facebook Search Arrow right YouTube Sign In Sign Out Register User Print Arrow left Logo Pyrkon Logo Pyrkon
Strona główna » Blog » Program » Łukasz Malinowski – pisarz, publicysta i naukowiec prelegentem Bloku Literackiego

Łukasz Malinowski – pisarz, publicysta i naukowiec prelegentem Bloku Literackiego

Łukasz Malinowski jest niekwestionowanym ekspertem od kultury średniowiecznej Skandynawii i znawcą etosu wikińskiego, co udowodnił publikując zarówno teksty naukowe, jak i osadzone w krajach nordyckich powieści.

blok literacki, pyrkon, gość, skandynawia, skald, nowa fantastyka, łukasz malinowski Kim jednak dokładnie jest Łukasz Malinowski?

Rocznik 1983. W 2010 roku obronił na UJ doktorat z historii. Specjalizuje się w kulturze średniowiecznej Skandynawii. Literacko zadebiutował powieścią „Skald. Karmiciel kruków”, która rozpoczęła cykl Skald: „Kowal słów” (w dwóch tomach) i „Wężowy język” (w dwóch tomach). Autor monografii „Berserkir i ulfhednar w historii, mitach i legendach” oraz „Heros i łotr. Pogański wojownik w średniowiecznej literaturze Islandii”.

Publikował teksty popularnonaukowe w pismach takich jak „Wiedza i Życie”, „Focus Historia”, „Mówią Wieki” i „Nowa Fantastyka” oraz pisał dla portalu Wirtualna Polska.

Tagi: , , , , ,

Od lat uparcie i bez znacznych sukcesów usiłuję wprowadzić w swoim życiu równowagę pomiędzy snem, nauką, książkami, filmami, serialami oraz grami komputerowymi, planszowymi i fabularnymi. Żywię się głównie frytkami, czekoladą oraz nadzieją na to, że wkrótce będę mógł opuścić tę planetę. Czuję dziki i nieokiełznany lęk przed ewokami oraz serialowymi adaptacjami książek. Ale tak poza tym, to jestem optymistą.


Komentarze